برای نخستین بار

شاخص بورس قله ۳۰۰ هزار واحدی را فتح كرد

شاخص بورس قله ۳۰۰ هزار واحدی را فتح كرد

به گزارش فی بگیر امروز خودرویی ها، فلزات اساسی و بانكی ها همچون گروه های بورسی بودند كه رشد قیمت را تجربه كردند. رشد تقاضا نسبت به عرضه در گروه های شاخص ساز سبب شد نماگر اصلی بازار برای نخستین بار بتواند كانال ۳۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز با باز شدن معاملات بورس تهران شاخص كل بازده نقدی و قیمتی ۴۵۲۹ واحد رشد كرد و توانست برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه كانال ۳۰۰ هزار واحدی را بشكند و حتی تا نیمه كانال ۳۰۴ هزار واحدی پیشروی كنند. در عین حال شاخص كل هم وزن هم با ۱۷۰۶ واحد افزایش رقم ۸۵ هزار و ۲۰۶ را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور هم با ۵۹۸۱ واحد افزایش رقم ۳۴۸ هزار و ۱۹۲ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۳۹۴۰ و ۶۲۹۹ واحد رشد كردند.
امروز پتروشیمی خارك، ملی صنایع مس ایران و فولاد مباركه اصفهان هر كدام به ترتیب ۷۶۴، ۳۱۸ و ۲۹۱ واحد به رشد شاخصهای بازار كمك كردند اما در طرف مقابل پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و پالایش بندر عباس به ترتیب با ۲۸۷، ۱۴۲ و ۱۱۷ واحد تاثیر كاهنده شاخصهای بازار را با افت مواجه كردند.
بانكی ها بعد از مدتی امروز توانستند با حجم معاملات ۳.۷ میلیارد سهم واوراق مالی بیشترین ارزش معاملات را معادل با ۲۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ثبت برساندند.
بعد از بانكی ها گروه خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی ها بیشتر ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
بانكی های كه جزو تاثیرگذاران روی شاخصهای بازار سرمایه بودند اكثرا با رشد قیمت هم مواجه گشتند و در بخشی از نمادهای این گروه با صف های خرید رو به رو بودیم.
در گروه خودرو و ساخت قطعات هم اغلب سهم ها با رشد قیمت رو به رو شدند به صورتی كه بسیاری نزدیك به ۵ درصد در قیمت پایانی افزایش را تجربه كرده اند.
اما همانطور كه اشاره شد پالایشی ها روی شاخصهای بازار تاثیر كاهنده داشتند و عموما با افت قیمت رو به رو شدند. به صورتی كه تابلوی گروه فرآورده های نفتی امروز به جز در یك نماد با كاهش قیمت رو به رو بودند.
امروز در بورس تهران ۲۴۲ سهم با رشد قیمت و ۱۰۲ سهم با افت قیمت رو به رو بودند در فرابورس ایران هم ۱۳۱ سهم افزایش قیمت را تجربه كردند و ۷۳ سهم با افت قیمت رو به رو بودند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۲۱۴۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۷.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. تعداد معاملات این بازار به عدد ۶۹۸ هزار و ۵۸۷ رسید.
آیفكس هم با ۳۳.۷۹ واحد رشد تا رقم ۳۹۱۸ واحدی بالا رفت. همینطور ارزش معاملات فرابورس به رقم ۹۲۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن عدد یك میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.1398/06/23
21:49:52
5.0 / 5
4172
تگهای خبر: سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها