رشد اقتصادی آمریكا باز هم كاسته می شود

رشد اقتصادی آمریكا باز هم كاسته می شود

به گزارش فی بگیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در آتلانتا، پیشبینی خود از نرخ رشد اقتصادی این كشور را باردیگر كم كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، دفتر منطقه ای بانك مركزی آمریكا در آتلانتا با مدل سنجی جدید خود از اقتصادآمریكا پیش بینی نمود كه رشد اقتصادی بزرگ ترین اقتصاد جهان در سه ماهه سوم امسال به ۱.۷ درصد برسد كه این رشد ۰.۳ درصد كمتر از نرخ پیشبینی شده توسط این دفتر در پیشبینی قبلی خود است.
قبل از دفتر آتلانتا، دفتر منطقه ای فدرال رزرو در نیویورك هم پیشبینی كرده بود رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه سوم سال به ۲ درصد كاهش پیدا كند. با كاهش رشد اقتصادی، بانك مركزی آمریكا برای كاهش نرخ بهره بیشتر از پیش تحت فشار قرار گرفته است و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا به تازگی در حملاتی تند به مدیران فدرال رزرو از آنها خواسته است تا نرخ بهره را كاهش دهند.
با این وجود بعضی از مدیران ارشد بانك مركزی آمریكا با كاهش بیش تر نرخ بهره مخالف هستند. اریك روزنگرین، رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون گفته است كه با وجود نگرانی از تنش های ژئوپلتیكی و جنگ تجاری با چین، بانك مركزی نیازی به كاهش بیش تر نرخ بهره نمی بیند. وی با بیان این كه بازار كار و مصارف خانوار در سطح مطلوبی قرار دارد افزوده است كه نمی توان به راحتی در نرخ بهره تغییر ایجاد كرد.
بانك مركزی آمریكا سال قبل چهار مرتبه نرخ بهره را افزایش داده بود و در نظر داشت امسال هم دو مرتبه دیگر نرخ بهره را افزایش دهد كه به علت ریزش سنگین بازارهای مالی و نگرانی از بحران اقتصادی، این كار را متوقف كرد و نرخ بهره را امسال برای نسختین بار در طول ۱۰ سال گذشته كم كرد.
لازم به ذكر است تنها فدرال رزرو معتقد به كاهش نرخ رشد اقتصاد آمریكا نیست و بانك "گلد من ساكس" هم پیشبینی كرده است نرخ رشد اقتصادی شش ماهه دوم سال ۲۰۱۹ آمریكا با عنایت به كم رنگ تر شدن تأثیر مثبت لایحه كاهش مالیاتی، به ۲ درصد كاهش پیدا كند. تحلیلگران معتقدند تقویت ارزش دلار و جنگ تعرفه ای با چین از دیگر علل كاهش رشد اقتصادی آمریكا است.



1398/06/15
12:07:40
5.0 / 5
4786
تگهای خبر: اقتصاد , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها