پیشنهاد آقای وزیر برای سرمایه گذاری های خرد

پیشنهاد آقای وزیر برای سرمایه گذاری های خرد

به گزارش فی بگیر چگونه سرمایه گذاری كردن سرمایه های خرد مردم مساله ای است كه وزیر امور اقتصادی و دارایی با استناد به رشد ۱۴۰ درصدی شاخص بورس، این حوزه را برای سرمایه گذاری به مردم پیشنهاد كرده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، "سرمایه گذاری" مقوله ای است كه این روزها ذهن خیلی از فعالان اقتصادی و حتی مردمی كه سرمایه های اندكی دارند را درگیر كرده است. اینكه با این اوضاع و احوال اقتصادی و نااطمینانی هایی كه به خاطر تورم در فضای اقتصادی به وجود آمده است، پول هایمان را كجا می توانیم ببریم كه علاوه بر حفظ ارزش آن سودی هم كسب نماییم دغدغه ای است كه بسیار قابل اعتنا است.

حجم نقدینگی فراتر از ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان رفته است
اینكه گفته می شود سرمایه های سرگردان زیادی در اقتصاد در گردش است، نكته ای است كه آمارهای بانك مركزی از حجم نقدینگی آنرا تا حدودی تایید می كند. طبق گزارش های بانك مركزی، حجم نقدینگی در اقتصاد ایران فراتر از ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان رفته است.
هرچند آمار دقیقی از توزیع این حجم نقدینگی در میان اقشار مختلف جامعه وجود ندارد اما بر مبنای نظر كارشناسان این حجم نقدینگی احیانا به شكل نامتوازنی توزیع شده و بعضی از اقشار سهم بالایی از آنرا در اختیار دارند. با این وجود چیزی كه مسلم است بخش عمده ای از این حجم ۱۸۰۰ هزار میلیاردی نقدینگی به صورت پراكنده و خرد در اختیار اقشار میانی و رو به پایین جامعه قرار دارد.
این سرمایه های خرد دقیقا از سرگردانی بالاتری برخوردار می باشند، چونكه صاحبان سرمایه های كلان احیانا به علت درسترسی به امكانات اطلاعاتی یا مشاوره ای می توانند برای مدل سرمایه گذاری خود تصمیمات درستی بگیرند.

دژپسند: سرمایه گذاری در بورس جواب داده است
در همین رابطه فرهاد دژپسند - وزیر امور اقتصادی و دارایی - با اشاره به اینكه امروز حجم نقدینگی در كشور بسیار بالا است، گفته كه با عنایت به فشاری كه این نقدینگی به تحریك تقاضا وارد می كند، اما به آن باید به شكل فرصت نگاه نماییم، یعنی از ظرفیت های جامعه برای رونق تولید و سرمایه گذاری استفاده نماییم تا منشا تولید و عامل افزایش صادرات غیر نفتی شود.
دژپسند با اشاره به اینكه نیاز امروز كشور ایجاد بنگاه های بزرگی نظیر پالایشگاه، صنایع معدنی و پتروشیمی است، افزود: بر این اساس باید بخش های خصوصی توانمند را وارد عرصه بنگاه های تولیدی نماییم، به صورتی كه نقدیندگی های سرگردان و خرد مردم را به روش هایی مثل بورس و پذیره نویسی جهت دهی كنند.
او با اشاره به اینكه خوشبختانه مردم بورس را ماُمنی جهت حفظ ارزش دارایی ها می بینند، این حوزه را برای سرمایه گذاری مردم پیشنهاد كرده و اضافه كرده است: بورس در كشور ما در یك سال قبل ۱۴۰ درصد رشد داشت، این رشد نشان داده است این اقدام _سرمایه گذاری_ جواب داده است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قبل از این و در زمان التهابات اقتصادی سال قبل خیلی از مردم تلاش كردند سرمایه های خرد خویش را به سمت بازارهای سرمایه ای مانند بازار طلا و ارز ببرند كه البته این سرمایه گذاری برای بعضی از آنها آخر خوشی نداشت. برخی از آنها گرفتار ضرر و زیان هایی زیادی شدند. حالا باید دید این پیشنهاد جدید وزیر اقتصاد برای شهروندان تا چه حد امكان دارد به سوددهی به سرمایه های آنها منجر شود.1398/06/04
14:28:30
5.0 / 5
4899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها