حمله تند و بی سابقه ترامپ به رئیس بانك مركزی آمریكا

حمله تند و بی سابقه ترامپ به رئیس بانك مركزی آمریكا

به گزارش فی بگیر رئیس جمهور آمریكا تلویحا از رئیس بانك مركزی این كشور خواست تا استعفا دهد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، بعد از آن كه جروم پاول در سخنان خود به تاثیر زیاد جنگ تجاری با چین بر روی رشد اقتصادی آمریكا اعتراف كرد و سیگنال مشخصی برای كاهش بیشتر نرخ بهره ارسال نكرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در حملاتی بسیار تند و بی سابقه، وی را دشمنی بزرگ تر از چین برای آمریكا دانست!
ترامپ كه در حال ترك واشنگتن به مقصد پاریس جهت شركت در اجلاس سران گروه ۷ به سوالات خبرنگاران پاسخ می داد اظهار داشت كه در صورتیكه پاول بخواهد از ریاست بر فدرال رزرو استعفا دهد مانع كارش نخواهد شد.
ترامپ قبل از این هم روز گذشته در توئیتر خود نوشته بود: مثل همیشه فدرال رزرو هیچ كاری نكرد! باوركردنی نیست كه می توانند بدون این كه بدانند یا بپرسند من چه كار می كنم حرف می زنند. ما دلار خیلی قوی و بانك مركزی خیلی ضعیفی داریم و من باید با هر دوی آنها سر و كله بزنم! تنها سوال من این است: دشمن بزرگتر ما كیست، جروم پاول (رئیس فدرال رزرو) یا شی جین پینگ (رئیس جمهور چین)!؟
ترامپ هم چنین اظهار داشت كه در حال برنامه ریزی روی طرحی است كه هم بر روی فدرال رزرو و هم دلار موثر خواهد بود اما به جزئیات اینكه چه كاری می خواهد انجام دهد اشاره نكرد. وی هم چنین در پست توئیتری دیگری وعده داد پاسخ مناسبی به اقدام اخیر چین در افزایش تعرفه ها روی محصولات وارداتی آمریكایی خواهد داد.
او همینطور در سخنان دیگری از شركت های آمریكایی خواست تا جایگزین های دیگری برای تجارت با چین پیدا كنند و هر چه زودتر به تجارت خود با چین خاتمه دهند.
مینث ترانگ، معامله گر ارز در شهر سانتا كلارا اظهار داشت: سخنان پاول خیلی از چیزها را زیر سال برد، این كه اقتصاد آمریكا واقعا چه قدر خوب عمل كرده است و این كه جنگ تجاری با چین چه پیامدهایی برای ما خواهد داشت. فكر می كنم چیزی كه از دهان پاول بیرون آمد با چیزی كه بازارها می خواستند بشنوند متفاوت بود.1398/06/02
13:39:12
5.0 / 5
4919
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها