ركود گریبان بازار آهن را گرفت

ركود گریبان بازار آهن را گرفت

به گزارش فی بگیر رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد اظهار داشت: به دنبال كاهش تقاضا در بازار آهن، قیمت فولاد و آهن كاهش قابل توجهی داشته و این مورد به ایجاد ركود در این بازار منجر گردیده است.


حمیدرضا رستگار در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت آهن و فولاد اظهار داشت: بازار آهن هم اكنون به علت كاهش قابل توجه قیمت و كاهش حجم تقاضا با ركود روبرو شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با تاكید بر این كه پس از سال ها، زحمت ایران در تولید فولاد به خودكفایی رسیده است، بیان كرد: طبق چشم انداز ۱۴۰۴ تولید فولاد باید به ۵۵ میلیون تن در سال برسد كه به نظر می آید با ركود حاكم در بازار این پیشبینی محقق نشود.
وی خاطرنشان كرد: قیمت فولاد هم اكنون به شدت كاهش یافته و این مورد به ضرر تولیدكنندگان است و این مورد به آن معنا نیست كه فروشندگان خواستار رشد غیرمنطقی قیمت فولاد هستند.
رستگار افزود: قیمت فولاد در بازار به صورت غیرمنطقی كاهش یافته و این قیمت از هزینه تمام شده تولیدكنندگان فولاد كمتر است و بررسی ها حكایت از آن دارد كه قیمت آهن و فولاد متناسب با شرایط اقتصادی و تورم افزایش پیدا نكرده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با اشاره به تضعیف تولیدكنندگان و بازارهای مولد به دنبال كاهش قابل توجه قیمت فولاد خاطرنشان كرد: شرایط بازار صادراتی فولاد آنچنان مناسب نمی باشد و متاسفانه فعالیت در بازار صادراتی كاملا دستخوش تغییر شده و با عنایت به بخشنامه های مختلف صادرات در این بازار انجام می شود.
وی افزود: زمانی كه نیازی در بازار وجود نداشته باشد، رفته رفته حجم تولید و فعالیت های واحدهای صنعتی كاسته می شود.
رستگار تصریح كرد: پروژه های مصرفی فولاد همچون مسكن به شدت كاهش یافته و این مورد تاثیر قابل ملاحظه ای بر میزان تقاضای فولاد دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در انتها اظهار داشت: اواخر سال قبل و ابتدای سال جاری قیمت هر كیلو فولاد ۵۴۰۰ بوده كه هم اكنون به قیمت ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان رسیده است.1398/05/06
13:38:52
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها