افزایش هزینه خانوارهای ایرانی چقدر است؟

افزایش هزینه خانوارهای ایرانی چقدر است؟

فی بگیر: خانوارهای ایرانی در این روزها حداقل 48 درصد بیشتر از همین دوره در سال قبل برای تامین زندگی خود هزینه كردند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، تورم همچنان رو به افزایش است و در تیرماه به ۴۰.۴ درصد رسید، در عین حال كه تورم نقطه به نقطه (نسبت به ماه مشابه در سال قبل) گرچه كاهش اندكی داشته اما ۴۸ درصد است. به عبارتی مردم در تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال قبل ۴۸ درصد بیشتر بابت خرید كالا و خدمات خود هزینه كرده اند.

مروری بر تغییرات قیمت خوراكی ها و آشامیدنی ها و برخی كالاهای مصرفی مردم نشان داده است كه در گروه خوراكی ها و آشامیدنی ها ۷۱.۹ درصد نسبت به تیرماه سال قبل افزایش وجود دارد و یا در مورد گروه خوراكی ها به ۷۲ درصد افزایش هزینه می رسد.

جزئیات تغییرات تورمی از این حكایت دارد كه گوشت قرمز ۹۴ درصد نسبت به تیرماه سال قبل افزایش قیمت دارد و یا در گروه ماهی ها ۱۰۶ درصد؛ شیر، پنیر و تخم مرغ ۵۸ درصد رشد هزینه اعلام شده است.

در برخی كالاهای دیگر همچون مسكن افزایش ۲۳ درصدی، مبلمان ولوازم خانگی ۸۰ درصد، حمل و نقل ۵۶ درصد و تفریح و فرهنگ تا ۷۳ درصد افزایش هزینه وجود دارد.

البته در كنار افزایش قیمت هایی كه برای تمامی كالاها در ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه امسال و نسبت به تیرماه سال قبل اتفاق افتاده، برخی كالاها در مقایسه با خردادماه امسال اندكی كاهش تورم داشته اند.

براین اساس میوه و خشكبار حدود ۱.۱، سبزیجات ۲.۵، گروه شكر، قند و شیرینی ها تا ۴.۵ درصد، هزینه های خرید آنها نسبت به خردادماه كاهش داشته است.منبع:

1398/05/04
14:26:42
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: خدمات , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها