تورم هند در بالاترین سطح 9 ماه اخیر

تورم هند در بالاترین سطح 9 ماه اخیر

به گزارش فی بگیر تورم هند در ماه ژوئن به ۳.۱۸ درصد رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، هر چند كه نرخ تورم پنجمین اقتصاد بزرگ جهان در دوازده ماهه منتهی به ماه ژوئن ۰.۰۲ درصد كمتر از نرخ پیشبینی شده بود اما با رسیدن شاخص بهای مصرف كننده از ۳.۰۵ درصد در ماه می به ۳.۱۸ درصد در ماه ژوئن، تورم هند در بالاترین سطح خود از اكتبر سال قبل تا كنون قرار گرفت.
در میان اقلام مختلف، بخش مواد غذایی مهم ترین عامل افزایش نرخ تورم در هند بوده است بگونه ای كه تورم گوشت ۹.۰۱ درصد، نوشیدنی های غیر الكلی ۳.۰۷ درصد و میوه ۴.۶۶ درصد بوده است. در میان اقلام غیر غذایی تورم بخش مسكن ۴.۸۴ درصد، سوخت ۲.۳۲ درصد و پوشاك و كفش معادل ۱.۵۲ درصد اندازه گیری شده است.
طبق اعلام مركز آمار هند، تورم ماهانه این كشور در ماه ژوئن ۰.۶۳ درصد بوده است. متوسط نرخ تورم هند در بازه زمانی ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۸ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به نوامبر ۲۰۱۳ با ۱۲.۱۷ درصد و كمترین تورم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۱۷ با ۱.۵۴ درصد بوده است.
افزایش نرخ تورم هند در شرایطی رخ می دهد كه رشد اقتصادی این كشور شتاب آهسته تری پیدا كرده است. سوبهاش چاندرا گارگ، وزیر دارایی هند پیشتر گفته بود كه رشد سه ماهه دوم سال هند امكان دارد از رشد ۵.۸ درصدی ثبت شده در سه ماهه نخست سال فعلی كمتر باشد اما افزود كه دولت امیدوار است از سه ماهه سوم سال رشد اقتصادی مجدداً تقویت شود.
بانك مركزی هند دستیابی به تورم چهار درصدی را در بین مدت هدف گذاری كرده است.1398/04/24
14:26:22
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها