قانون تشكیل منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا ابلاغ گردید

قانون تشكیل منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا ابلاغ گردید

به گزارش فی بگیر قانون موافقتنامه موقت تشكیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و كشورهای عضو از جانب رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ گردید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قانون «موافقت نامه موقت تشكیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و كشورهای عضو» در جلسه علنی روز یكشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ پنجم تیرماه به تائید شورای نگهبان رسیده بود، جهت اجرا توسط رئیس جمهور ابلاغ گردید.
بر طبق این قانون، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است گزارش سالانه عملكرد این موافقتنامه را با هدف توسعه بازارهای صادراتی و پیشگیری از بروز زیان به تولیدكنندگان داخلی به كمیسیون های اقتصادی، صنایع و معادن و كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی عرضه كند.
طبق اعلام شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نمایندگان مجلس در این قانون اجازه ادامه اعطای نرخ های تعرفه ترجیحی مبحث این موافقتنامه و هم لیست كالایی پیوست موافقتنامه مذكور، بعد از گذشت پنج سال منوط به عرضه گزارش از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دریافت مجوز از سوی مجلس شورای اسلامی است.1398/04/23
15:11:50
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها