جنگ ترامپ و رئیس بانك مركزی آمریكا به كنگره كشیده شد

جنگ ترامپ و رئیس بانك مركزی آمریكا به كنگره كشیده شد

فی بگیر: بعد از ماه ها مقاومت در مقابل خواسته ترامپ، جروم پاول در نامه ای به مجلس آمریكا از قریب الوقوع بودن كاهش نرخ بهره آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از آسوشیتد پرس، رئیس بانك مركزی آمریكا با ارسال نامه ای به نمایندگان مجلس این كشور با اشاره به كاهش رشد اقتصادی، كند شدن روند صعود نرخ تورم و افزایش تنش های تجاری اعلام نمود كه فدرال رزرو در طول هفته های آینده نرخ بهره را كاهش خواهد داد. پاول با اشاره به افزایش خطر های موجود بر سر راه اقتصاد آمریكا در ماه های گذشته افزود كه نرخ تورم در آمریكا از سطح هدف گذاری شده توسط این بانك فاصله گرفته است.
پاول خطاب به نمایندگان كمیته خدمات مالی كنگره، ضمن متهم كردن ترامپ به كوشش برای بركناری وی نوشته است كه می خواهد تا اختتام دوره ریاست قانونی خود (۲۰۲۲) در سمت خود باقی بماند. رئیس جمهور آمریكا بارها و بارها پاول و فدرال رزرو را متهم كرده است كه تعمدا نرخ بهره را كاهش نمی دهند و حملات وی به این نهاد حساس سبب شده است تا نگرانی های زیادی در میان اقتصاددانان امریكایی درباب تلاش های كاخ سفید برای خدشه دار شدن استقلال بانك مركزی ایجاد شود.
سونگ وون سون، استاد اقتصاد دانشگاه ماری مونت لس آنجلس اظهار داشت: فكر می كنم شروعی بر سریال كاهش نرخ بهره باشد. پاول می خواهد برای تحرك ماشین اقتصاد آمریكا سوخت كافی فراهم آورد.
بعد از ارسال این نامه، ماكسین واترز، رئیس كمیته خدمات مالی كنگره آمریكا در اظهاراتی تند، شدیداً ترامپ را مورد انتقاد قرار داد: این رئیس جمهور روشن ساخته است كه هیچ درك یا احترامی به لزوم حفظ استقلال بانك مركزی ندارد.
دیوید اسكات، دیگر نماینده مجلس آمریكا به پاول اظهار داشت: ترسی نداشته باش! در كنگره هم جمهوری خواهان و هم دموكرات ها از تو حمایت خواهند كرد.
منبع:

1398/04/20
14:26:49
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها