بی اطلاعی وزارت اقتصاد از سامانه ثبت حقوق و مزایا

بی اطلاعی وزارت اقتصاد از سامانه ثبت حقوق و مزایا

به گزارش فی بگیر معاون وزیر اقتصاد ضمن بیان این كه درباره انتقال سامانه ثبت حقوق و مزایا به وزارت اقتصاد اطلاعی ندارد، اظهار داشت: این وزارتخانه هم مانند دیگر دستگاه ها، اطلاعات خویش را به این سامانه و برای سازمان امور استخدامی ارسال می كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدعلی دهقان دهنوی امروز (یكشنبه) در نشستی خبری كه در حاشیه مراسم رونمایی از نقشه راه عملیات كسب و كار برگزار شد، با بیان این كه سامانه های كسب و كار از یكی - دو سال پیش به راه افتاده است، اظهار نمود: اتفاقی كه امروز افتاد، اضافه شدن مجوزهای صنفی به این سامانه بود. همینطور نقشه راه بهبود فضای كسب و كار اتفاق دیگری بود كه یكی از آن محورها همین سامانه ثبت مجوزها بود.
معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت سامانه ثبت حقوق و مزایا كه به وزارت اقتصاد محول شده است، در اینباره اظهار بی اطلاعی كرد و اضافه كرد: وزارت اقتصاد همانند دیگر دستگاه ها اطلاعات خویش را به این سامانه و برای سازمان امور استخدامی ارسال می كند.

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه آخر هفته به مجلس می رود
وی همینطور درباره سرنوشت لایحه مالیات بر عایدی سرمایه هم اظهار داشت: كلیات این لایحه به تأیید كارشناسان رسیده است كه در صورت تأیید وزیر اقتصاد اواخر همین هفته آماده و در نهایت تحویل مجلس خواهد شد.
دهقان دهنوی با بیان این كه مالیات بر عایدی سرمایه در هر كشوری مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: در تدوین این لایحه باید ملاحظاتی را در نظر بگیریم تا سبب انحراف و جابجایی سرمایه ها به جاهای دیگر نشویم.
معاون اقتصادی وزارت اقتصاد در توضیح سامانه ثبت مجوزها هم با بیان این كه این سامانه جای جدیدی نیست، اظهار نمود: سامانه ثبت مجوزها در واقع جایگزین جاهای جدیدی است و كسی كه می خواهد یك مجوز صنفی بگیرد به جای این كه به صنف خود رجوع كند به سامانه جدید رجوع خواهد نمود كه در این سامانه جدید همه مجوزهایی كه در مراكز دیگر صادر می شدند، صادر می شود؛ البته با شناسایی و استاندارد كردن مجوزها هم همراه خواهد بود.

معرفی سامانه های صدور مجوز صنفی
وی با بیان این كه قبل از این حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ مجوز شناسایی شده بود كه قابل حذف بودند، افزود: ۱۵۸۲ مجوز اصناف وجود دارد كه البته قطعی نیست و در فرایند بررسی مجوزها باردیگر اصلاح خواهد شد. برنامه قطعی ما این است كه بگوییم همه مجوزها همان ۲۰۰ مجوزی است كه در سامانه نما ثبت شده است.
دهقان دهنوی همینطور در مراسم رونمایی از نقشه راه بهبود عملكرد فضای كسب و كار با بیان این كه به دنبال طراحی سامانه ای هستیم تا اگر یكبار هویتی شناخته شد دیگر احتیاج به عرضه مدارك هویتی نباشد، اظهار داشت: مجوزها باید استاندارد و شناسنامه دار باشند و مشخص شود این مجوزها از كدام نهاد صادر شده و به چه مداركی نیاز دارد. در این شرایط فعالان اقتصادی حتی باید بدانند كه طبق استانداردها چند روز بعد مجوز درخواستی صادر خواهد شد.
وی به سامانه سام، یاور و دادور بعنوان سه سامانه برای بهبود فضای كسب و كار اشاره نمود و اظهار داشت: در سامانه سام مدارك لازم برای دریافت مجوزها بارگذاری خواهد شد در سامانه یاور به مشاوره ها و اشكالاتی كه وجود دارد پرداخته می شود. همینطور در سامانه دادور اگر فعال اقتصادی به این نتیجه برسد كه كارش پیش نمی رود می تواند شكایت كند كه بالاترین مقام اجرایی هر استان مجوز است ظرف مدت هفت روز به او پاسخ دهد.

۵۵ درصد از استعلام های كشور برای مجوزهای صنفی است
معاون اقتصادی وزارت اقتصاد همینطور درباره سامانه نما هم توضیح داد: در این سامانه هیچ مجوزی از جانب هیچ نهادی صادر نخواهد شد، مگر این كه قبلاً در این سامانه ثبت شده باشد. به عبارتی هیچ دستگاهی حق ندارد از فعالان مجوزی بخواهد مگر این كه از قبل آنرا در سامانه نما ثبت كرده باشد.
وی با بیان این كه بیشتر از سه میلیون واحد صنفی در كشور وجود دارد، اظهار داشت كه سالانه بیشتر از ۲۷۰ هزار مجوز صادر می شود كه ۵۵ درصد از مجموع استعلامات را در كشور به خود مختص كرده است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه سال ۱۳۹۸ به جدایی سامانه ثبت حقوق و مزایا از سازمان امور استخدامی و الحاق آن به وزارت اقتصاد رأی مثبت داد با این وجود هنوز در این وزارتخانه اقدامی برای تحویل یا انتشار اطلاعاتی در ارتباط با حقوق و مزایا انجام نداده است.1398/04/09
01:17:35
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها