صادرات فناوری و دانش فنی روانكارهای ایرانی به ۱۶ كشور دنیا

صادرات فناوری و دانش فنی روانكارهای ایرانی به ۱۶ كشور دنیا

فی بگیر: یكی از شركت های فعال در زمینه تولید روانكارهای صنعتی و خودرویی با استفاده از نانو فناوری به دانش فنی تولید این محصولات دست یافته است و تابحال این محصولات به 16 كشور دنیا صادر گردیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا یكی از شركت های تولیدكننده روانكارها و روغن های موتور با وارد شدن به حوزه نانو فناوری توانسته است در سال قبل نانو روانكار و روغن موتور نانویی خودرا به كشور تركیه صادر كند.
این شركت همین طور یكی از برترین تولیدكنندگان نانو محصولات حوزه خودرو در ایران است و تابحال محصولات خودرا به ۱۶ كشور جهان صادر كرده است. ایتالیا، برزیل، تركیه و آذربایجان همچون مقاصد صادراتی این شركت طی سال های اخیر بوده است.
روان كننده ماده ای است كه با قرار گرفتن بین سطوح موجب پایین آوردن نیروی مقاومت در مقابل حركت و به تعبیری نیروی اصطكاك بین آنها شده و در نتیجه كاهش نیروی لازم برای شروع و تداوم حركت نسبی سطوح می شود. چنانچه بتوان بطور مطلق از تماس سطوح دارای حركت نسبی با یكدیگر جلوگیری كرد، در این صورت می توان اصطكاك و ساییدگی را از میان برد.
از وظایف اصلی یك روان كننده از بین بردن اصطكاك و ساییدگی است و با استفاده از نانو افزودنی ها در این پروسه علاوه بر كاركرد بهتر قطعات، از فرسودگی زودرس آنها كاسته و هزینه های گاهی تحمیلی كاسته خواهد شد. با استفاده از نانو ذراتی كه خاصیت نشر و انتقال حرارت زیادی داشته باشند، این مهم بطور محسوسی نمایان می شود و به سبب پایداری یكسان بودن نانو ذرات در تمام فضاهایی كه روغن در آن جریان دارد، حرارت یكنواخت انتشار می یابد و در عین حال اكسیدكنندگی روغن یا روان ساز را كم می كنند.
نانو ذرات به سبب اندازه كوچك می توانند فواصل میكروسكوپی به وجود آمده بین سطوح را كه در اثر درگیر بودن قطعات ایجاد شده، ترمیم كنند و این امر، كاهش اصطكاك را به دنبال دارد. كاهش مصرف سوخت، كاهش گازهای آلاینده خروجی از اگزوز، ترمیم لطمه دیدگی های قطعات درگیر در موتور، افزایش شتاب اولیه خودرو، پوشش دهی یك لایه از نانو ذرات بر روی قطعات داخلی موتور و كاهش اتلاف انرژی تولیدی در موتور به صورت حرارت همچون مزایای این محصول است.
نانو الماس همچون افزودنی های روغن و مواد روان كننده است. این نانو ذرات در تركیب با روانكارها، ضریب اصطكاك سطوح درگیر را بطور شایان توجهی می كاهد. نانو الماس نوع جدیدی از دیاموندهای سنتزی است كه ضمن عمل روان كنندگی، لایه نازكی بر روی سطح تماس به وجود می آورد و نانو الماس ذرات منافذ ریز موجود بر سطوح را پر می كند.
یكی دیگر از خصوصیات نانو الماس، شكل كروی این ذرات نانویی است كه اندازه این ذرات ۴ تا ۶ نانو متر است. علاوه بر آن، این نانوذرات دارای خاصیت نشر و انتقال حرارت بالایی است.
این فناوری تنها در كشورهای روسیه و آمریكا تولید شده است و این شركت با استفاده از ذرات نانو الماس و فولرین به دانش فنی این محصول دست یافته است و موفق به پایداری یكنواخت نانو ذرات در تمام سطوح روانكاری خصوصاً نانو الماس شده است.
منبع:

1398/04/07
14:30:51
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: تولید , سود , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها