بازار آسیا در مقابل تامین شكلات كم آورد!

بازار آسیا در مقابل تامین شكلات كم آورد!

به گزارش فی بگیر تأمین تقاضای بالای شكلات دوستان در آسیا از توان كشاورزان این منطقه خارج شده و افزایش واردات دانه های كاكائو از آفریقا و آمریكای جنوبی را به دنبال داشته است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پیتر جاسمن، رئیس انجمن صنعت كاكائوی اندونزی اظهار نمود: اندونزی كه بزرگترین تولیدكننده و فرآوری كننده دانه های كاكائو در آسیا است، سال قبل ۲۴۰ هزار تن دانه كاكائو وارد كرد كه ركورد بالایی به حساب می آید و امكان دارد در سال ۲۰۱۹ خرید بیشتری انجام دهد. آمار نشان داده است مالزی هم سال قبل وارداتش را ۱۰ درصد افزایش داد و به ۳۴۵ هزار تن رساند.

تولید دانه كاكائو در اندونزی طی یك دهه اخیر كه كشاورزان با آفت محصول و كهن سالی درختان روبرو شده اند نیمی كاهش یافته است و آنها را ناچار كرده است به پرورش محصولات سودآورتر روی بیاورند. در نتیجه این كشور از صادركننده بزرگ به واردكننده بزرگ دانه كاكائو تبدیل گشته و با توسعه ظرفیت فرآوری، خرید خارجی در بیشتر از پنج سال قبل بیشتر از دو برابر افزایش یافته است.

در مالزی هم داستان مشابهی در جریان است. تولید این كشور از حدود ۱۰۰ هزار تن در دو دهه قبل به كمتر از هزار تن كاهش یافته است و كشاورزان به تولید روغن پالم روی آورده اند. این افت شدید سبب شد فرآوری كنندگان مانند شركت گوان چونگ به دنبال خرید دانه كاكائو از نقاط دیگری باشند.

انجمن صنعت كاكائوی اندونزی سال قبل اعلام نمود این كشور طرحی شامل یك برنامه ملی برای افزایش تولید دانه كاكائو به ۶۰۰ هزار تن تا سال ۲۰۲۴ دارد كه برای تأمین تقاضای داخلی و صادرات كافی خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازیگران جهانی در اندونزی سرمایه گزاری نموده اند تا در موقعیت مناسب برای تأمین تقاضای رو به رشد قرار بگیرند. جدیدترین آنها شركت اولام اینترنشنال بود كه اوایل امسال ۹۰ میلیون دلار برای خرید شركت بی تی كاكائو هزینه كرد. انتظار می رود آسیا تا سال ۲۰۲۰ به بزرگترین بازار پودر كاكائو در جهان تبدیل گردد كه در محصولات مختلف نظیر كلوچه ها، نوشیدنی های شكلاتی و بستنی مورد استفاده قرار می گیرد.

طبق اعلام انجمن كاكوئوی آسیا، فرآوری دانه كاكائو در آسیا طی چهار سال قبل بیشتر از ۲۵ درصد رشد كرده و در سال ۲۰۱۸ به حدود ۷۸۰ هزار تن رسید. آسیایی ها با افزایش سطح رفاه محصولات شكلاتی بیشتری مصرف می كنند.
1398/03/09
14:31:02
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: توسعه , تولید , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها