رشد اقتصادی آمریكا كاهش خواهد یافت

رشد اقتصادی آمریكا كاهش خواهد یافت

فی بگیر: بزرگ ترین بانك آمریكایی پیش بینی نمود رشد اقتصادی آمریكا به یك درصد كم شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از سی ان بی سی، بانك "جی پی مورگان" با كاهش چشم گیر پیش بینی خود از رشد اقتصادی آمریكا پیش بینی نمود رشد سه ماهه دوم سال بزرگ ترین اقتصاد جهان بجای ۲.۲۵ درصد قبلی به تنها یك درصد برسد. آمریكا در سه ماهه نخست امسال به رشد خوب ۳.۲ درصدی دست یافته بود.
این بانك در گزارش خود نوشت: گزارش كالاهای با دوام ماه آوریل بد بود خصوصاً در بخش مربوط به كالاهای سرمایه ای و حمل و نقل دریایی. این مساله نشان داده است كه احتمالاً شاهد كاهش رشد محسوسی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه نخست سال خواهیم بود.
قبل از این بانك نیز دفتر منطقه ای فدرال رزرو در آتلانتا نرخ رشد آمریكا در سه ماهه دوم سال را ۱.۳ درصد پیش بینی كرده بود. در ادامه این گزارش آمده است: پیش بینی می نماییم حركت بعدی بانك مركزی آمریكا كاهش نرخ بهره باشد. ریسك های ژئوپلتیكی و فضای نامطمئن اقتصاد جهانی دارای اثرات سنگینی بر عملكرد شركت ها خواهد بود.
كریس راكپی، كارشناس مسائل اقتصادی در بانك میتسوبیشی اظهار داشت: اطمینان فعالان تجاری به نحو آشكاری نسبت به اقتصاد تضعیف شده است و این مساله در بخش تولید پر رنگ تر است.
قبل تر مؤسسه "تكس فاندیشن" با آگهی نسبت به عواقب جنگ تجاری پیش بینی كرده بود در سناریو بدبینانه، جنگ تجاری منجر به كاهش ۰.۳۸ درصدی تولیدات ناخالص داخلی و نابودی ۲۹۲ هزار شغل تمام وقت خواهد شد. ضمن آن كه درآمدهای بعد از كسر مالیات نیز به میزان ۰.۹۲ درصد كمتر خواهد شد.
بانك جی پی مورگان از جنگ تجاری، كاهش اطمینان فعالان تجاری و كاهش رشد اقتصادی در سراسر جهان بعنوان مهم ترین ریسك های بر سر راه اقتصاد آمریكا در سه ماهه دوم سال نام برده است.
منبع:

1398/03/04
22:01:02
5.0 / 5
4076
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها