پیش بینی بانك مركزی فرانسه از رشد اقتصادی این كشور

پیش بینی بانك مركزی فرانسه از رشد اقتصادی این كشور

فی بگیر: بانك مركزی فرانسه در گزارشی پیش بینی نمود اقتصاد این كشور در سه ماه دوم امسال رشد پایینی را تجربه كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، بانك مركزی فرانسه در گزارشی با اشاره به تأثیر جنبش اعتراضی موسوم به "جلیقه زردها" پیش بینی نمود دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در دومین فصل از سال جاری میلادی رشد ضعیف ۰.۳ درصدی را به ثبت برساند. هم چنین در نظرسنجی جداگانه این بانك از صاحبان كسب و كار در فرانسه، شاخص تولیدات صنعتی این كشور در ماه آوریل با یك واحد كاهش نسبت به ماه قبل به ۹۹ واحد كم شد.
ماه گذشته دولت فرانسه در گزارشی اعلام نموده بود اقتصاد این كشور سه ماهه نخست سال را با ثبت رشد ۰.۳ درصدی به انتها رسانده است. این سومین فصل متوالی است كه اقتصاد فرانسه از ثبت نرخ رشد بالای ۰.۵ درصد ناتوان می ماند.
جلیقه زردها به برنامه اقتصادی دولت امانوئل ماكرون، رئیس جمهور فرانسه برای افزایش بهای سوخت و اصلاح نظام بازنشستگی این كشور اعتراض دارند. با این وجود ماكرون قبول كرده است حداقل سطح دستمزدها را افزایش دهد و از برنامه قبلی خود برای افزایش نرخ مالیات عقب نشینی كرده است.
بعضی از اقتصاددانان با عنایت به رشد ضعیف مخارج مصرف كنندگان فرانسوی معتقدند دولت فرانسه باید برای تقویت مالیات ها و تقویت مزایای بازنشستگی دست به كار شود. دولت فرانسه دسامبر سال قبل از بسته ای به ارزش ۱۰ میلیارد یورو برای تقویت حقوق و مزایای بازنشستگی دهك های پایین درآمدی این كشور رونمایی نمود.
امانوئل ماكرون، رئیس جمهور فرانسه در ماه آوریل متعهد شده بود برای قبول قسمتی از درخواست های معترضین، یك بسته كاهش مالیاتی پنج میلیارد یورویی را اجرایی كند.
منبع:

1398/03/02
20:01:39
5.0 / 5
4222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها