كدام خودرو ها مشمول مالیات بر درآمد هستند؟

كدام خودرو ها مشمول مالیات بر درآمد هستند؟

به گزارش فی بگیر همه دارندگان وسایل نقلیه عمومی همچون تاكسی، مینی بوس، اتوبوس، وانت بار، كامیون و … مشمول مالیات بر درآمد وسایل نقلیه هستند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، همه دارندگان وسایل نقلیه عمومی همچون تاكسی، مینی بوس، اتوبوس، وانت بار، كامیون و … مشمول مالیات بر درآمد وسایل نقلیه می شوند كه در تعیین درآمد مشمول مالیات شاخص های مختلفی نظیر نوع و مدل اتومبیل ملاك قرار می گیرد كه با اطلاعیه ای از جانب سازمان امور مالیاتی اعلام می شود.
بر این اساس سازمان امور مالیاتی كشور بر مبنای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم می تواند بعضی از مشاغل را از انجام بخشی از تكالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارك مبحث این قانون و عرضه اظهارنامه مالیاتی معاف كرده و مالیات آنها را به صورت مقطوع تعیین و وصول كند.
وسایل نقلیه هم جزو این گروه از مشاغل هستند و مالیات شان از جانب سازمان امور مالیاتی برای كلیه دارندگان وسایل نقلیه به صورت قطعی اعلام می شود.

مؤدیان تا كی مهلت دارند؟
ازاین رو مؤدیان مالیاتی مبحث این فصل مكلف هستند در خرداد هر سال نسبت به عرضه اظهارنامه مالیاتی برای عملكرد سال قبل اقدام نمایند. ضمناً بر مبنای جز (ج) تبصره ماده واحده قانون بودجه ۱۳۹۶ برای سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ شرط تسلیم اظهارنامه برای برخورداری از معافیت مالیاتی برداشته شده است.
همینطور عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر معادل ۳۰ درصد مالیات قطعی شده و غیرقابل بخشودگی است و مشمول جریمه ای معادل ۲.۵ درصد مالیات به ازای هر ماه دیركرد پرداخت مالیات بعد از اتمام سررسید مقرر می شود.

مدارك لازم برای تشكیل پرونده مالیات بر درآمد وسایل نقلیه
مدارك لازم برای تشكیل پرونده مالیات بر درآمد وسایل نقلیه شامل اصل و تصویر سند مالكیت، اصل و تصویر شناسنامه و كارت ملی (در صورت انتقال برای خریدار و فروشنده)، اصل و تصویر كارت ماشین و شناسنامه مالكیت خودرو (برگ سبز) می شود.
همینطور مدارك لازم جهت دریافت مفاصا حساب مالیاتی شامل استعلام دفاتر اسناد رسمی در خصوص صدور گواهی یا تكمیل كردن فرم درخواست مفاصا حساب، عرضه مدركی از مراجع ذی ربط در خصوص فرسوده و اسقاطی بودن خودرو (در صورت فرسوده بودن)، اصل و تصویر وكالت نامه، و همینطور سایر مدارك لازم مانند توقیفی، تصادفی، پاركینگ مراكز انتظامی و … هریك بر حسب موارد خاص.1398/03/01
18:15:12
5.0 / 5
5075
تگهای خبر: پرداخت , سود , فروش , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها