همتی:

مردم با احتساب متغیرهای سیاسی وارد بازار ارز نشوند

مردم با احتساب متغیرهای سیاسی وارد بازار ارز نشوند

به گزارش فی بگیر رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: جوی كه در بازار ارز طی چند هفته اخیر اتفاق افتاده حاصل تنش های سیاسی است و من فاكتور اقتصادی در آن نمی بینم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، همتی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت، اظهار نمود: همانطور كه نظام و رئیس جمهور موضع خویش را در مقابل برجام اعلام نمودند مهلت ۶۰ روزه داده شد تا طرف های برجام اقدامات خویش را انجام دهد.
وی افزود: بانك مركزی همیشه اقدامات خویش را انجام می دهد. جوی كه در بازار ارز طی چند هفته اخیر اتفاق افتاده، حاصل تنش های سیاسی است و من فاكتور اقتصادی در آن نمی بی نم.
همتی اظهار داشت: همیشه سفارش ام این بوده كه در بازار ارز شاخص های اقتصادی نیست كه نرخ دلار را بالا برده است. با همین تعبیر تنش های سیاسی امكان دارد متغیرها مجدد تغییر كنند. همیشه گفته ام در بازار ارز سرمایه گذاری صورت نگیرد؛ چون كه تصمیمات اقتصادی نیست كه نرخ دلار را بالا برده است. امیدواریم اتفاقاتی كه تحت عنوان آثار روانی سیاسی در بازار مطرح می شود، به حداقل برسد.
وی اضافه كرد: مردم با احتساب متغیرهای سیاسی وارد این بازار نشوند. بانك مركزی پیش بینی ها را انجام داده و پیشگیری های لازم را خواهد داشت. این مقطع هم خواهد گذشت و خوشبین هستیم.
همتی خاطرنشان كرد: بانك مركزی در متغیرات سیاسی نقش ندارد و تحولات را ایجاد نمی نماید. امكان دارد توافقاتی صورت گیرد و مذاكراتی صورت گیرد كه هیچكدام از آنها قابل پیش بینی نیست. آن چیزی كه من در ارتباط با امكانات و توانمندی های بانك مركزی است می گویم. قرار نیست هر روز مبادلات و موازنات را در داخل سنگین نماییم. مواقعی كه لازم باشد مداخله می نماییم و هم اكنون می گویم شرایط بانك مركزی از لحاظ توانمندی ها فرقی با گذشته نكرده است.
وی در پاسخ به شایعه ای در خصوص كسری بودجه دولت توسط افزایش نرخ ارز، اظهار داشت: اصلاً همچین چیزی نیست، اگر چنین چیزی بود باید عرضه سنگینی در بازار داشته باشیم. تمام تلاش و همت بانك مركزی این است كه ثبات نسبی در بانك مركزی ایجاد كند و از نوسانات شدید جلوگیری كند و این مهم ترین استراتژی بانك مركزی است.1398/02/18
18:32:06
5.0 / 5
4253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها