احتمال تقویت رشد اقتصادی آمریكا قوت گرفت

احتمال تقویت رشد اقتصادی آمریكا قوت گرفت

فی بگیر: با كاهش نگرانی ها از وقوع ركود و افزایش میزان صادرات، رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه نخست امسال احیانا افزایش خواهد یافت.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریكا در نسخه مقدماتی گزارش خود از رشد اقتصادی این كشور اعلام نمود چشم انداز رشد اقتصادی این كشور بهبود یافته است؛ هر چند كه احتمالاً گزارش نهایی حاكی از رشد ملایم تری در مقایسه با رشد اقتصادی سال قبل است.
این وزارتخانه نرخ رشد اقتصاد آمریكا را ۲ درصد پیش بینی كرده است و مهم ترین دلیل افزایش رشد را افزایش میزان صادرات این كشور عنوان كرده است. در سه ماهه پایانی سال قبل بزرگ ترین اقتصاد جهان رشد ۲.۲ درصدی را تجربه كرده بود.
با كم رنگ شدن نتایج مثبت لایحه كاهش مالیاتی دولت ترامپ، رشد اقتصادی آمریكا در مقایسه با رشد ۴.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ تقریباً نصف شده است اما هنوز رشد این كشور مثبت است و ركورد ۱۰ سال رشد مثبت اقتصادی كه در طول تاریخ آمریكا بی سابقه است ادامه خواهد داشت.
سام بولارد، كارشناس مسائل اقتصادی در بانك "ولز فارگو" اظهار داشت: اقتصاد در موقعیت مستحكم خود باقی خواهد ماند اما انتظار داریم در بین مدت از سرعت رشد كاسته شود.
انتظار می رود اوج كاهش رشد اقتصادی امسال آمریكا در سه ماهه پایانی امسال اتفاق بیافتد و نرخ رشد به ۰.۲ درصد كم شود.
كاهش نرخ رشد اقتصادی آمریكا سبب شده است تا چین خودرا به این كشور نزدیك كند. در شرایطی كه نرخ رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۶.۵ درصد بود، اقتصاددانان معتقدند چین تا حدود سال ۲۰۳۰ جای آمریكا را بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان خواهد گرفت.
افزایش صادرات آمریكا خصوصاً به چین و كاهش محسوس میزان واردات منجر به كاهش محسوس كسری تراز حساب تجاری این كشور خواهد شد و خیلی از كارشناسان معتقدند این مساله در كوتاه مدت موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد.1398/02/06
16:50:46
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها