مدیرعامل سابق بورس و اوراق بهادار تهران:

بازار سرمایه به رشد تولید كمك می نماید

بازار سرمایه به رشد تولید كمك می نماید

به گزارش فی بگیر مدیرعامل سابق بورس تهران با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی بازار سرمایه اظهار داشت: سرمایه گذاری در بازارهای مولد همچون بورس بهترین گزینه سرمایه گذاری است و این گونه سرمایه گذاری ها به رشد تولید داخلی كمك می نماید.


حسن قالیباف اصل - مدیرعامل سابق بورس و اوراق بهادار تهران - در گفتگو با ایسنا درباره تحولات در بورس اظهار نمود: در این مدت توجه به بازار سرمایه زیاد شده است، بگونه ای كه سیاست گذاران و مردم متوجه شده اند تنها بازاری كه به تولید كمك می نماید و مولد است بازار سرمایه است.
وی با اشاره به رشد قیمت سهم ها در بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر جای مناسبی برای سرمایه گذاری است و افرادی كه در این بازار سرمایه گذاری می كنند، باید مطالعه، دقت، صبر و حوصله داشته باشد. چونكه بازارهای دیگر مثل طلا، سكه و مسكن تورم در جامعه ایجاد می كنند و سرمایه گذاری در این بازارها مولد نیست.
قالیباف اصل تصریح كرد: افرادی كه با بورس آشنایی ندارند و در معاملات حرفه ای نیستند، نباید به صورت مستقیم وارد معاملات شوند چونكه برای داد و ستد در بازار سهام، نیاز به دانش دارند. افرادی كه دانش كافی ندارند، باید از طرق غیر مستقیم در بازار سرمایه، سرمایه گذاری كنند.
رئیس دانشكده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهرا عنوان كرد: در حالی دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانك و بیمه برگزار می گردد كه تجربه ۱۲ ساله برگزاری را دارد و تعداد مشاركت كنندگان نسبت به سال های گذشته افزایش داشته و فعالان بازار سرمایه دستاوردهای یك ساله خویش را در معرض دید گذاشتند كه این عوامل سبب شد تا بازخورد نمایشگاه به مراتب از سال های گذشته بیشتر و بهتر باشد.
حسن قالیباف اصل با بیان این كه باید فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سرمایه جا بیافتد، افزود: علیرغم این كه زمان نمایشگاه محدود است اما فرصت خوبی است تا اهالی بازار سرمایه دور هم جمع شوند و البته برگزاری نمایشگاه شور و شوقی در كل سال در فعالان بازار سرمایه بوجود می آورد تا دستاورد جدیدی را تولید و در نمایشگاه از آن رونمایی كنند. در حقیقت نمایشگاه ابزار خوبی برای توسعه و شناساندن بازار سرمایه در جامعه است.1398/02/06
16:38:50
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها