كاهش رشد اقتصادی فنلاند

كاهش رشد اقتصادی فنلاند

فی بگیر: رشد اقتصادی فنلاند به پایین ترین سطح پنج ماه اخیر رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، حجم تولیدات ناخالص داخلی فنلاند در دوازده ماه منتهی به فوریه به ۱.۷ درصد كاهش پیدا كرده است كه ضعیف ترین رشد از دوازده ماه منتهی به نوامبر سال قبل است. این كاهش رشد در شرایطی رخ می دهد كه اقتصاد فنلاند ماه نخست سال ۲۰۱۹ را با ثبت رشد خوب ۲.۱۳ درصدی آغاز نموده بود.
در میان بخش های مختلف، رشد بخش صنعت ۳.۰۳ درصد (۰.۴ درصد كاهش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل)، خدمات ۰.۹۹ درصد (۰.۴۷ درصد كاهش) و كشاورزی ۰.۲۲ درصد (۱.۳ درصد كاهش) بوده است. متوسط نرخ رشد اقتصادی فنلاند در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۱۳ درصد بوده است كه بالاترین نرخ رشد ثبت شده مربوط به نوامبر ۲۰۰۰ با رشد ۹.۱۵ درصدی و كمترین نرخ رشد ثبت شده باز منفی ۱۱.۱ درصد در سپتامبر ۲۰۰۹ بوده است.
میكو اسپولاندر، مدیر دپارتمان اقتصادی وزارت خزانه داری فنلاند اظهار داشت: اقتصاد فنلاند در حال حركت رو به جلو است هر چند كه اندكی از سرعت آن در مقایسه با روند صعودی ماه های قبل كاسته شده است.
با وجود این كاهش رشد، میزان اطمینان فعالان تجاری به اقتصاد فنلاند بهبود یافته است و با ۰.۹ واحد افزایش به منفی ۱ واحد رسیده است. وزارت دارایی فنلاند اخیراً در گزارشی، پیش بینی خود از نرخ رشد اقتصادی امسال این كشور را از ۱.۵ درصد قبلی به ۱.۷ درصد افزایش داده است. همین طور نرخ رشد اقتصادی سال ۲۰۲۰ باز ۱.۴ درصد عنوان شده است.
وزارت خزانه داری فنلاند از كاهش رشد اقتصادی كشورهای اروپایی، افزایش منازعات تجاری و جنگ تعرفه ای بعنوان موانع مهم خارجی اقتصاد وابسته به صادرات فنلاند یاد كرده است. این وزارتخانه مهم ترین چالش توسعه اقتصادی اروپا را مساله برگزیت دانسته است و نتایج برگزیت بر رشد اقتصادی اروپا در كوتاه مدت را قابل توجه خوانده است.1398/02/01
16:24:48
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها