سهم های كوچك همراهی نكردند

ترمز بورس كشیده شد

ترمز بورس كشیده شد

به گزارش فی بگیر هر چند كه امروز شاخص كل بورس با رشد مواجه گردید اما بیشتر سهم های بزرگ به این رشد دامن زدند و سهم های كوچك همچون قندی ها و حتی سیمانی ها با بازار همراهی نكردند و سبب شدند كه شاخص هم وزن كاهش پیدا كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۸۴ واحد رشد كرد و به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۹۰ واحدی رسید، اما شاخص كل هم وزن با افت ۲۴۹ واحد روبرو شد و تا رقم ۳۹ هزار و ۷۳۰ پایین رفت.
از آغاز سال ۱۳۹۵ تابحال تنها در یك روز كاری نماگر اصلی بورس روند كاهشی را تجربه كرده در دیگر روزها با رشد قیمت ها در بورس شاخص كل بارها ركوردشكنی كرده و توانسته حتی از سقف تاریخی سال قبل هم عبور كند. روز گذشته هم برای نخستین بار در تاریخ بورس شاخص توانست نه تنها از كانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور كند بلكه وارد تراز ۲۰۲ هزار واحدی شد.
اما امروز وضعیت مقداری متفاوت می باشد هرچند كه از آغاز باز شدن معاملات شاخص كل روند تقریباً صعودی را در پیش گرفت، اما از ساعت ۱۱: ۳۰ به بعد این شاخص با افت مواجه گردید و در نهایت در تراز ۲۰۱ هزار و ۸۹۰ واحدی ایستاد.
در عین حال شاخص آزاد شناور همچون شاخص كل هم وزن كاهش پیدا كرد و در نهایت با ۴۴۰ واحد افت در تراز ۲۲۸ هزار و ۱۰ واحدی نشست.
اما شاخص بازار اول ۴۶۸ واحد رشد كرد و به رقم ۱۵۱ هزار و ۶۴۴ واحدی رسید. در این میان شاخص بازار دوم با ۱۷۴۲ واحد افت تا رقم ۳۸۸ هزار و ۲۸۷ پایین رفت.
امروز بار دیگر دوقلوهای معدنی گل گهر و چادرملو نقش پررنگی در تقویت شاخص های بازار سرمایه داشتند؛ به صورتی كه گل گهر به تنهایی ۳۹۳ واحد و چادرملو ۲۵۱ واحد به رشد شاخص های بازار كمك كردند.
همینطور گروه مدیریت سرمایه گذاری امید هم ۳۰۶ واحد به در رشد شاخص تأثیرگذار بود. اما در عین حال ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و فولاد مباركه هر كدام به ترتیب ۱۹۹، ۱۲۴ و ۱۵۰ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص های بازار سرمایه داشتند.
امروز در گروه فلزات اساسی خیلی از سهم ها روند كاهشی در قیمت سهام را در پیش گرفتند. در این گروه ۱۸۰ میلیون سهم به ارزش ۷۸ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
بانكی ها امروز ارزش معاملات بالایی را رقم زدند به صورتی كه در این گروه شاهد حجم معاملات ۵.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۶۰۶ میلیارد تومان بودیم اما در گروه استخراج كانه های فلزی هرچند كه خیلی از سهم ها با كاهش قیمت مواجه گشتند، اما شاخص سازهای چادرملو، گل گهر و توسعه معادن و فلزات بیشتر از چهار درصد رشد قیمت را تجربه كردند و در مقاطعی با صف خرید روبرو شدند.
بیشتر سهم ها در گروه نفتی هم كاهش قیمت را تجربه كردند و حجم معاملات این گروه به ۴۲ میلیون تومان و اوراق مالی رسید. همینطور ارزش معاملات رقم ۴۴ میلیارد تومان را تجربه نمود.
اما سهم های كوچك همچون قندی ها امروز همچون روز گذشته با كاهش قیمت سهام روبرو شدند. سیمانی ها هم در خیلی از سهم ها با كاهش قیمت مواجه بودند.
امروز بیشتر از نیمی از خودرویی ها هم كاهش قیمت داشنتد. در این گروه ۵۸۹ میلیون سهم به ارزش ۹۵ میلیارد تومان داد و ستد شد.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱، ۸۷۵ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن به ۱۲ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
آیفكس هم امروز با ۳۸ واحد كاهش رشد بیشتر از ۴۰ واحدی روز گذشته را جبران كرد و به رقم ۲۴۵۷ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۰۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار به رقم ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی دست یافت.1398/01/27
16:59:38
5.0 / 5
4378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها