آخرین وضعیت خروجی سدهای خوزستان

آخرین وضعیت خروجی سدهای خوزستان

به گزارش فی بگیر مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، حجم خالی سدهای استان را یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمكعب عنوان نمود و اظهار داشت: اوضاع منابع آبی استان خوزستان در كنترل است و در تلاش هستیم تا شرایط را تثبیت نماییم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، داریوش بهارلویی اظهار نمود: میزان خروجی و رهاسازی از سدها تقریباً متناسب با ورودی ها تنظیم شده كه بتوانیم حجم خالی و كنترل شده را افزایش دهیم.
وی با اشاره به این كه هم اكنون روند ورودی به سدهای استان خوزستان از كاهش نسبی برخوردار است، افزود: میزان ورودی به سدهای استان در حوضه كارون ۱۵۹۰ مترمكعب بر ثانیه، در حوضه دز ۱۳۴۰ متر مكعب بر ثانیه، در حوضه كرخه ۱۳۶۰ مترمكعب بر ثانیه و در حوضه مارون ۱۷۸ مترمكعب بر ثانیه است كه خروجی ها هم به همین میزان تنظیم شده است.
بر مبنای اعلام وزارت نیرو، مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، تداوم روند كاهشی خروجی از سدهای استان را وابسته به پیش بینی های سازمان هواشناسی و بارش های احتمالی آینده دانست و اضافه كرد: با عنایت به نبود بارش تا شش روز آینده طبق پیش بینی های هواشناسی و با برنامه ریزی ها و اقداماتی كه انجام شده، تلاش كرده ایم حوضه های كرخه، دز و كارون را در یك حالت تثبیت شده نگه داریم تا فشار را از روی مناطقی كه در پایین دست گرفتار آب گرفتگی شده كاهش دهیم.

آخرین وضعیت آبگرفتگی تأسیسات توزیع برق در خوزستان
همینطور سخنگوی شركت توزیع استان برق خوزستان گفته است برپایه آخرین گزارش ها از روستاهای سیل زده استان خوزستان، جریان برق ۳۱ روستا با ۹۸۰ مشترك به جهت حفظ جان مردم قطع شده است.
به قول كامران حدادی، تعداد روستاهای بی برق این استان در شوشتر و شعیبیه، ۶ روستا، شوش یك روستا، عبدل خان ۱۴ روستا و سوسنگرد ۱۰ روستاست و بزودی تعداد ۵۶ ترانس بی برق این استان بعد از رفع آب گرفتگی و اطمینان از امنیت تأسیسات برقرار خواهد شد.
وی ادامه داد: به دنبال وقوع سیلاب اخیر همچنان ۱۲۴ روستا با ۸۳۸۶ مشترك تخلیه شده و در مجموع ۳۶۰ ترانس در حیطه عملكرد توزیع برق استان خوزستان تحت تأثیر قرار گرفته است.
حدادی افزود: شهرستان عبدالخان با ۳۸۲ اشتراك برق در ۱۴ روستا و ۲۹۲۷ روستای تخلیه شده به لحاظ آبگرفتگی، در صدر ۳۱ روستای ذكر شده قرار دارد.1398/01/24
15:34:19
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها