اقتصاد جهانی به كدام سمت می رود؟

اقتصاد جهانی به كدام سمت می رود؟

فی بگیر: اقتصاد جهانی كم فروغ تر از ماه های پیش بنظر می رسد و تعیین مسیر آینده آن دشوارتر از قبل است.


به گزارش فی بگیر به نقل از فورچون، قسمتی از تحولات اخیر موجب تقویت خوش بینی ها به آینده شده است: بانك مركزی آمریكا روند افزایش نرخ بهره را متوقف كرده است و بانكهای مركزی دیگر از برنامه های محرك خود رونمایی كرده اند. مذاكرات تجاری بین چین و آمریكا به خوبی پیش می رود و طرفین از جنگ تمام عیار فاصله گرفته اند و تولیدات صنعتی در مناطق مختلف رو به افزایش است.
امسال ارزش بورس های جهانی با ۱۴ درصد افزایش همراه شده است كه در مقایسه با ریزش هشت درصدی آنها در دسامبر سال قبل كاملاً امیدوار كننده است. چوئی لی، مدیر تحقیقات اقتصاد كلان در مؤسسه " سی سی بی هولدینگز" اظهار داشت: فكر می نماییم كه رشد جهانی آرام تر شده است اما متوقف نشده است و این رشد در چین باز محسوس است.
از طرف دیگر اما دلیلهای زیادی وجود دارند كه به تداوم روند صعودی شك كنیم: نتایج مثبت لایحه كاهش مالیاتی آمریكا به تدریج در حال محو شدن هستند و اوضاع در منطقه یورو و خصوصاً در آلمان كه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی شمرده می شود به مانند سال های قبل مساعد نیست.
شاید همانطور كه كریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول گفته است جهان در لحظه سرنوشت سازی قرار دارد و دوره بعدی نا اطمینانی از شرایط اقتصاد جهانی چندان دور نیست.
رشد اقتصادی جهان پارسال ۳.۸ درصد بود كه پیش بینی می شود امسال این نرخ به ۳.۵ درصد كم شود. بخش بزرگی از روند آینده را نتایج مذاكرات تجاری چین و آمریكا و توافق اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر مساله برگزیت تعیین خواهند كرد.1398/01/22
23:50:57
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها