وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه دولت

دولت ارقامی را با نرخ ترجیحی برای پرداخت تسهیلات بانكی به مناطق سیل زده در نظر گرفته است

دولت ارقامی را با نرخ ترجیحی برای پرداخت تسهیلات بانكی به مناطق سیل زده در نظر گرفته است

به گزارش فی بگیر وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه دولت ارقامی را با نرخ ترجیحی برای پرداخت تسهیلات بانكی به مناطق سیل زده در نظر گرفته است، اظهار داشت: ما بقی این میزان هم توسط دولت از بودجه عمومی پرداخت می شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه اقدامات وزارتخانه متبوعش برای تخصیص اعتبارات به مناطق سیل زده چه بوده است؟ اظهار نمود: تامین اعتبارات مورد نیاز را از راه تنخواه شروع كرده ایم و از آغاز سال به استان های سیل زده این پرداخت انجام شده و خوشبختانه وجوه به موقع به دست مسئولان استانها رسید.
وی اضافه كرد: بخش دوم كار تامین اعتبار در بخش گسترده تر است كه برای آن بخشنامه صادر شد كه آن هم با عنایت به شرایط هر استان به پرداخت اعتبارات می پردازیم.
دژپسند با اشاره به اینكه دولت ارقامی را با نرخ ترجیحی برای پرداخت تسهیلات بانكی به مناطق سیل زده در نظر گرفته است، اظهار داشت: ما بقی این میزان هم توسط دولت از بودجه عمومی پرداخت می شود و علاوه بر این مصوبه ای از دولت گرفتیم كه مودیان مالیاتی كه خسارت بیشتر از پنجاه درصد داشته اند، بدهی مالیاتی شان بخشوده شود.
وزیر اقتصاد با تاكید بر این كه «در نظر گرفتیم تمام اشخاصی كه به مناطق سیل زده كمك های نقدی می كنند، این كمك های نقدی شان جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب شود»، اظهار نمود: این فرصتی است كه در اختیار كسانی كه كمك می كنند قرار گرفته است. همینطور روز گذشته تفویض اختیاری به گمرك انجام دادیم تا تمام محموله هایی كه از خارج برای هلال احمر ما برای كمك به سیل زدگان ارسال می شود با اختیار تام ترخیص شود و هیچ اتلاف وقت و انرژی در این زمینه صورت نگیرد.
دژپسند افزود: در مورد تأمین اعتبارات هم چون حجم خسارات وارده بسیار زیاد است، همچنان این مورد در دست بررسی می باشد و امیدواریم بتوانیم از منابع گوناگون این تأمین اعتبار را انجام دهیم تا هیچ خسارت دیده ای بدون حمایت باقی نماند.
وی در پاسخ به پرسشی دیگر در خصوص این كه «وضعیت فعلی اقتصاد ایران چگونه است و ارزیابی وی از این شرایط در طول سال جدید چیست؟»، اظهار داشت: طبیعتاً دشمنان به دنبال این هستند كه با اعمال فشارها و تحریم ها اهداف خویش را دنبال كنند و هیچ دلیلی ندارد كه ما و مردم ما كه ۴۰ سال در مقابل همه شیطنت های دشمنان مقاومت كرده ایم و خوشبختانه همه راه و روش ها را بلدیم و مردم صبوری داریم، مقاومت مان را از دست بدهیم.
وزیر اقتصاد در انتها اظهار داشت: ما باید حواس مان باشد كه در موضوعاتی مثل بازار ارز همان گونه كه رئیس كل بانك مركزی گفت به این نكته كه بازار غیررسمی ریسكی شده است دقت كنیم و تن به آن شرایط ریسكی ندهیم؛ چراكه امكان دارد ابعاد منفی داشته باشد و هم باید دقت كنیم كه شرایط خیلی راحتی نداریم و باید زندگی اجتماعی و فردی مان را به طوری ساماندهی نماییم كه از این شرایط سخت و مشقت ها عبور نماییم.1398/01/21
14:40:41
5.0 / 5
4082
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها