تكلیف قانونی برای مسكن بازنشسته ها، شرایط پرداخت ۴۰ هزار فقره وام

تكلیف قانونی برای مسكن بازنشسته ها، شرایط پرداخت ۴۰ هزار فقره وام

به گزارش فی بگیر طبق شرایط تعیین شده در بودجه ۱۳۹۸، بانك مسكن مكلف شده تا امسال ۴۰ هزار فقره تسهیلات برای بازنشسته ها پرداخت كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قانون بودجه ۱۳۹۸ كه در اواخر اسفندماه ابلاغ و الان لازم الاجرا است در كنار برخی تمهیداتی كه برای تغییر وضعیت حقوقی بازنشسته ها به همراه داشت، در مورد تأمین مسكن آنها هم تكالیفی را بر عهده بانك مسكن قرار داده است.
این در شرایطی است كه بر مبنای شرایط تعریف شده در قانون، بانك مسكن باید بتواند از محل منابعی كه از بازگشت اقساط مسكن مهر دریافت می كند حدود ۴۰ هزار فقره تسهیلات مسكن به بازنشسته ها بپردازد.

شرایط سود وام مسكن بازنشسته ها
گرچه سقف پرداختی وام های پیش بینی شده معلوم نیست اما احتمالاً برپایه موقعیت جغرافیایی متفاوت خواهد بود. همینطور در مورد دریافت سود هم آن ظاهراً سقف آن معادل سود صندوق پس انداز یكم است به نحوی كه حداكثر به ۹ درصد می رسد.
بر این اساس نرخ سود تسهیلات پرداختی به بازنشسته ها در تهران ۹ درصد، در مراكز استان ها هفت درصد و در سایر شهرستان ها و روستاها چهار درصد است.

كدام بازنشسته ها مشمول وام مسكن می شوند؟
اما اینكه پرداخت وام پیش بینی شده در بودجه ۱۳۹۸ كدام بازنشسته ها را شامل می شود اینگونه است كه شامل تمام بازنشستگان شامل كشوری، لشگری و تأمین اجتماعی كه مستمری بازنشستگی آنها كمتر از سه میلیون تومان در ماه است، می شود.
بر این اساس بازنشستگانی كه حداقل پنج سال از بازنشسته شدن آنها گذشته و در ۱۰ سال قبل خود و همسرانشان فاقد واحد مسكونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسكن استفاده نكرده اند بدون نیاز به سپرده گذاری این وام را دریافت می كنند.
با این وجود جزئیات بیشتر این تكلیف قانون بودجه و سازوكار پرداخت ۴۰ هزار فقره وام، در بانك مسكن بعنوان متولی اجرا مشخص خواهد شد.1398/01/14
23:19:30
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: پرداخت , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها