چشم امید بورس های آسیایی به مذاكرات چین و آمریكا

چشم امید بورس های آسیایی به مذاكرات چین و آمریكا

فی بگیر: امیدواری به نتایج مذاكرات تجاری بین چین و آمریكا، بار دیگر بورس های آسیایی را بر مدار صعودی قرار داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، بورس های آسیایی درانتها معاملات هفتگی بورس های جهانی به رهبری بورس های چین گام در راه صعودی نهادند و بازدهی اوراق قرضه باز به امید چشم انداز روشن تر اقتصاد جهانی افزایش یافتند. شاخص ام اس سی آی بورس های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۵ درصد افزایش یافت و در ژاپن باز شاخص نیك كی ۲۲۵ با افزایش ۱ درصدی به كار خود خاتمه داد.
روند صعودی شاخص های بورسی آسیا در چین مشهودتر بود، جایی كه شاخص شانگهای كامپوزیت بیشتر از ۲ درصد جهش كرد. این صعود سپس آن رخ داد كه هیأت آمریكایی به سرپرستی استیون منوچین-وزیر خزانه داری و رابرت لایت وایزر- وزیر بازرگانی آمریكا در چین از پیشرفت بیش تر در مذاكرات تجاری خبر دادند.
در بورس وال استریت آمریكا باز روند صعودی بر معاملات حاكم بود، به گونه ای كه شاخص اس اند پی ۵۰۰ با افزایش ۰.۳۶ درصدی، مجموع سودآوری خود در سه ماهه نخست سال را به ۱۲.۳ درصد رساند كه بهترین عملكرد فصلی آن از سال ۲۰۰۹ تابحال شمرده می شود.
در بازار اوراق بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا از سطوح پایین ۱۵ ماهه خود فاصله گرفت و به ۲.۳۵۲ درصد رسید. در ایام اخیر نگرانی های زیادی از كاهش بازدهی این اوراق در میان معامله گران به وجود آمده بود. ماتسومی كاگاوا-استراتژیست جهانی در مؤسسه راكوتن سكیوریتیز اظهار داشت: اوضاع بهتر شده و بهتر هم می شود اما هم چنان تردیدهایی نسبت به احتمال وقوع اقتصاد آمریكا به ركود وجود دارد.1398/01/10
23:19:44
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: اقتصاد , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها