قیمت طلا، سكه و ارز در آخرین شنبه سال ۹۷

قیمت طلا، سكه و ارز در آخرین شنبه سال ۹۷

به گزارش فی بگیر درحالی كه در بازار ارز، دلار در كانال ۱۲ هزار تومانی باقی مانده و صرافی های بانك ها با نگه داشتن قیمت دلار روی ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان در تلاشند اجازه ورود قیمت این ارز به كانال ۱۳ هزار تومان را ندهند و از آثار روانی منفی آن بر افكار عمومی جلوگیری نمایند، سكه آخرین شنبه سال ۹۷ را با قیمت ۴.۶۴ میلیون تومانی به آخر رساند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (آخرین شنبه سال ۱۳۹۷) به چهار میلیون و ۶۴۱ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۷ هزار و ۳۰ تومان قیمت دارد.
امروز سكه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۴۷۰ هزار تومان داد و ستد می شود. این در شرایطی است كه قیمت نیم سكه دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سكه گرمی ۸۵۰ هزار تومان است.
همینطور در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۰۲ دلار رسیده است.
یك كارشناس بازار طلا و سكه اظهار داشت: در هفته ای كه گذشت قیمت سكه به صورت متوسط دو درصد رشد داشته است. محمد كشتی آرای در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با روند قیمت گذاری و شرایط بازار طلا و سكه در یك هفته اخیر، اظهار نمود: در اوایل هفته گذشته قیمت جهانی طلا و ارز تا حدودی ثابت بوده است، اما رشد قیمت اونس و افزایش تقاضا برای ارز در دو روز پایانی هفته قیمت ها را تا حدودی افزایشی كرد.
این كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه در دو روز پایانی هفته قیمت سكه تمام با رشد ۱۲۰ هزار تومانی روبرو شد، اظهار نمود: به صورت متوسط در هفته ای كه گذشت قیمت طلا و سكه با دو درصد رشد همراه بوده و این در شرایطی است كه میزان عرضه و تقاضا به خوبی یكدیگر را پوشش داده و تعادل نسبی در داد و ستد بوجود آورده است.
كشتی آرای خاطرنشان كرد: میزان حباب سكه در هفته ای كه گذشت تغییری نداشته است و با عنایت به قیمت ها، حباب سكه در حدود ۴۵۰ هزار تومان بوده است و این در شرایطی است كه با عنایت به قیمت جهانی طلا و ارز، طلا بدون حباب قیمتی در بازار ارزش گذاری شده است.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا همچنان میزان تقاضا برای سكه های خرد بیشتر از دیگر انواع سكه است؟ بیان كرد: در هفته ای كه گذشت هم تقاضای سكه های خرد بیشتر از سكه های درشت بوده و این در شرایطی است كه حبابی برای سكه های ریز آن چنان وجود ندارد و این مساله نشان دهنده تناسب عرضه و تقاضا در این نوع سكه ها است.
دلار در كانال ۱۲ هزار تومان ماند
اما از جانب دیگر، در بازار ارز بعد از یك هفته كاهش، قیمت ارزهای مختلف در بانك ها و صرافی ها روند صعودی به خود گرفت.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شعب ارزی بانك ها امروز (۲۵ اسفند) هر دلار آمریكا را ۱۲ هزار و ۷۱۲ تومان می خرند كه نسبت به هفته گذشته كه ۱۲ هزار و ۴۷۹ تومان بود، حدود ۲۳۰ تومان افزایش قیمت دارد.
قیمت خرید یورو هم ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است كه نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت بیشتر از ۳۰۰ تومانی داشته است.
همینطور امروز قیمت خرید هر پوند انگلیس در شعب ارزی بانك ها ۱۶ هزار و ۹۰۶ تومان اعلام شده است.
قیمت ارز مسافرتی
شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی هم در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها ارز مسافرتی می فروشند كه قیمت این ارز امروز بدون احتساب كارمزد ۱۵ هزار و ۱۲۴ تومان اعلام شده كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و عامل به حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان می رسد.
قیمت ارز در صرافی ها
همینطور صرافی های مجاز بانك مركزی امروز قیمت خرید هر دلار آمریكا را ۱۲ هزار و ۸۹۰ تومان و قیمت فروش آنرا ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان اعلام نموده اند.
این صرافی ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان می خرند و ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان می فروشند. قیمت دلار و یورو در صرافی ها هم نسبت به هفته گذشته حدود ۱۰۰ تومان افزایش داشته است.
نكته جالب اینكه صرافی های بانك ها با نگه داشتن قیمت دلار روی ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان در تلاشند اجازه ورود قیمت این ارز به كانال ۱۳ هزار تومان را ندهند و از آثار روانی منفی آن بر افكار عمومی جلوگیری نمایند.1397/12/25
22:22:44
5.0 / 5
5303
تگهای خبر: دلار , فروش , قیمت , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها