یارانه ها ۲۰ اسفند واریز می شود

یارانه ها ۲۰ اسفند واریز می شود

فی بگیر: آخرین یارانه ی نقدی سال جاری چند روز زودتر از موعد و در ساعت ۲۴ روز ۲۰ اسفند ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، معمولاً یارانه نقدی هر ماه ۲۶ ام آن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
اما آن طور كه پیشتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده بود قرار شد تا به همراه حقوق های اسفند ماه یارانه ی آن هم زودتر از موعد واریز شود.
بر این اساس ۹۷ امین مرحله از یارانه های نقدی مربوط به اسفند ماه سال جاری به ازای ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره) وسازمان بهزیستی ۲۰ اسفند ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
دولت در حالی آخرین یارانه امسال را هم پرداخت خواهد نمود كه برای سال آینده هم آنچه كه در بودجه مصوب شد نشان از ادامه ی روند فعلی در پرداخت ها داشت. به صورتی كه حدود ۴۱ هزار و صد میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه ها مصوب شد كه در این حالت یارانه ی حدود ۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تضمین می شود كه البته اگر دولت بخواهد میزان منابع و مصارف را تراز كند باید حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از یارانه بگیران را نسبت به سال جاری كاهش داده و آنها را حذف كند.
بر این اساس مجلس دولت را موظف به حذف سه دهك بالای درآمدی كرده است كه البته این تكلیف امسال هم وجود داشت و اجرایی نشد.
مبلغ یارانه های نقدی همان گونه كه در ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها یعنی آذرماه ۱۳۸۹ حدود ۴۵ هزار و ۵۰۰ بوده است تابحال هم تغییری نكرده و برای سال آینده هم به همین روال پرداخت خواهد شد.1397/12/16
17:09:55
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها