بررسی جزئیات بودجه ۹۸

پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات و مدیران باید همانند سایر كاركنان دستگاه ذی ربط باشد

پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات و مدیران باید همانند سایر كاركنان دستگاه ذی ربط باشد

فی بگیر: مجلس در مصوبه ای مقرر كرد پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات و مدیران باید همانند سایر كاركنان دستگاه ذی ربط باشد و در غیر این صورت متخلفین مجازات می شوند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعدازظهر امروز (شنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸، بند الحاقی ۲ تبصره ۱۲ را به تصویب رساندند كه بر طبق آن پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات سوژه ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات كشوری، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شركتها و مدیران دستگاه های اجرایی سوژه ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه از محل اعتبارات، منابع داخلی و درآمدهای اختصاصی هر دستگاه باید همانند سایر كاركنان دستگاه ذی ربط باشد و بوسیله پایگاه اطلاع رسانی دستگاه به اطلاع عموم مردم برسد.
طبق این مصوبه، تخلف از مفاد این بند در حكم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتكب آن به مجازات مقرر در ماده (۵۹۸) كتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات های بازدارنده) مصوب ۲/ ۳/ ۱۳۷۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی محكوم می شود.
نمایندگان همین طور بند د تبصره ۱۲ را به تصویب رساندند كه بر طبق آن درآمد حاصل از فروش ساختمان های ملكی دستگاه های اجرایی مستقر در شهرستان ها سپس مبادله موافقتنامه، صرف تكمیل یا راه اندازی مجتمع اداری همان شهرستان ها می شود. شمول این حكم درمورد دستگاه های زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.
همین طور به سبب بندالحاقی ۱ این تبصره كه به تصویب مجلس رسید، شورای برنامه ریزی استان ها و كمیته برنامه ریزی شهرستان ها مجازند تا پنج درصد (۵%) از اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای استان را برای راه اندازی، تكمیل، بازسازی و تجهیز رده های انتظامی با اولویت پاسگاه ها و كلانتری ها هزینه كنند.1397/12/11
18:03:37
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها