ضرورت تغییر ساختار در بخش آب

ضرورت تغییر ساختار در بخش آب

فی بگیر: یك كارشناس حوزه مدیریت منابع آب اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود در بخش آب كشور باید برای سامان دادن شرایط كنونی، تغیییر ساختاری در این حوزه صورت بگیرد، چراكه این مساله یك كار مهم و اساسی است.


سیداصغر تهرانی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید به این مساله كه آب و فاضلاب شهری و روستایی باید از وزارت نیرو جدا شده و به وزارت كشور منتقل شود، اظهار نمود: با عنایت به این كه وزارت نیرو تأمین كننده آب است، توزیع آب در شهرها و روستاها باید به وزارت كشور و یا به عبارتی به شهرداری ها و دهداری ها واگذار شود.
بگفته وی در شرایط فعلی لازم است كه آب و فاضلاب شهری و روستایی ادغام و به وزارت كشور واگذار شود. علاوه بر این معاونت آب و فاضلاب باز جدا شده و وزارت نیرو تنها مسؤول تأمین آب برای تمام مصرف كنندگان باشد چراكه بخش آب و فاضلاب باز یك بهره بردار است.
این كارشناس حوزه مدیریت منابع آب پیشنهاد كرد: معاونت آب باید بعنوان مدیر عامل شركت مدیریت منابع تعیین شود تا از این طریق بتوان دوگانگی های موجود در مدیریت آب كشور را كم كرد و با عنایت به این كه در شرایط فعلی وزارت نیرو گرفتار توزیع آب شهری شده و از تأمین آب غافل شده است، باید هرچه سریع تر آب و فاضلاب شهری و روستایی به وزارت كشور انتقال یابد.
چندی قبل رضا اردكانیان - وزیر نیرو - با اشاره به این كه مساله آب همواره یكی از اولویت های اصلی دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار داشت: در این مقطع زمانی به صورت هم زمان چندین گفتمان و پارادایم جدید را بنا به لزوم آغاز نموده ایم كه یكی از آنها مدیریت توأمان عرضه و تقاضاست.
وی با اشاره به بخشی نگری در سوژه آب كه در بین دستگاه های مختلف كشور دیده می شود، افزود: اصلاح این تفكر با قانون مجلس و دستور دولت عملی نخواهد شد، بلكه این مهم نیازمند تغییر مدل ذهنی است و باید در بین تمامی مسئولان شكل بگیرد. یكی از الزامات تغییر این مدل ذهنی مربوط به ایجاد ساختار مناسب می باشد و باید هرچه سریعتر با اقتضائات موجود این ساختار را در بخش آب اصلاح نماییم.1397/12/06
14:29:33
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها