اشتباه گوگل، بازار ارز نیجریه را به هم ریخت!

اشتباه گوگل، بازار ارز نیجریه را به هم ریخت!

فی بگیر: سپس آن كه ارزش واحد پول نیجریه توسط گوگل دو برابر مقدار واقعی آن اعلام شد، معاملات ارزی این كشور مبتلا به اختلال شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزینس اینسایدر، در شرایطی كه نیجریه آماده انتخابات ریاست جمهوری می شود و رقابت بین رئیس جمهور فعلی و معاون اسبق رئیس جمهور برای رسیدن به كرسی ریاست جمهوری بیشتر از هر زمان دیگری داغ است، اشتباه عجیب شركت گوگل در اعلام نرخ برابری ارز موجب شد تا بازار ارز این كشور به هم بریزد.
گوگل نرخ برابری هر دلار را معادل ۱۸۴ "نائیرا" اعلام نمود كه دو برابر بیشتر از ارزش واقعی این ارز در معاملات روز قبل بود و بااینكه سپس گذشت مدتی گوگل این اشتباه را اصلاح كرد و نرخ برابری هر دلار را معادل ۳۶۲ نائیرا اعلام نمود اما در این مدت عده ای از مردم دلارهای خودرا از ترس ریزش بیشتر به دلال ها فروختند و در مقابل صرافان باز از فروش دلارهای خود به متقاضیان ارز خودداری كردند.
البته این تمام ماجرا نبود و این مساله یك جنگ تمام عیار بین هواداران دو نامزد اصلی انتخابات در توئیتر به راه انداخت به گونه ای كه طرفداران دولت با بهره گیری از صعود ۱۰۰ درصدی مجازی نائیرا در یك روز، از دولت تمجید كردند. البته این خوشی تنها چند ساعت دوام آورد و با اصلاح این اشتباه توسط گوگل، مخالفین به تمسخر دولت و طرفدارانش پرداختند.
این اولین بار نیست كه گوگل چنین اشتباهی را درباب نرخ برابری ارز نیجریه مرتكب می شود و اتفاق تقریباً مشابهی در ماه مارس سال قبل باز رخ داده بود هر چند كه این دفعه به سبب همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری این اتفاق بسیار برجسته تر شد.
گوگل هنوز حاضر به اظهار نظر درباب این اشتباه نشده است.1397/12/04
14:40:24
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: پرداخت , دلار , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها