شركت های كشتی رانی سوئد هم با سوخت فسیلی خداحافظی می كنند

شركت های كشتی رانی سوئد هم با سوخت فسیلی خداحافظی می كنند

فی بگیر: شركت های كشتی رانی در سوئد اخیرا اعلام نموده اند كه تا سال ۲۰۴۵ میلادی بطور كامل سوخت های فسیلی را كنار خواهند گذاشت.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش اهمیت حفاظت از محیط زیست و مقابله با گرمایش زمین و كاهش میزان انتشار گازهای آلاینده به جو زمین، اقدامات خیلی از سوی شركت های مختلف صورت پذیرفته است كه از مهم ترین آنها می توان به كوشش برای كنار گذاشتن سوخت های فسیلی اشاره نمود.
چندی قبل بود كه خبری در خصوص خداحافظی بزرگترین شركت كشتیرانی در جهان، مرسك دانمارك، با سوخت های فسیلی تا سال ۲۰۵۰ میلادی در رسانه ها انتشار یافته بود و حالا بنظر می رسد كه سوئد باز بعنوان یكی دیگر از كشورهای منطقه شمال اروپا و اسكاندیناوی تصمیم گرفته است كه تا سال ۲۰۴۵ میلادی بطور كامل سوخت های فسیلی را كنار بگذارد و بدین ترتیب سهم خودرا در امتداد حفاظت از محیط زیست ایفا كند.
سوئد همین طور تلاش های بسیاری برای كاهش آلودگی هوا و استفاده روزافزون از وسایل نقلیه و خودروهای برقی و الكتریكی كرده است و الان یكی از كشورهای پیشگام در امتداد توسعه و گسترش خودروهای برقی و دوستدار محیط زیست به حساب می آید.
این كشور همین طور در سند راهبری و برنامه های چشم انداز سال های آینده خود از كاهش ۷۰ درصدی انتشار گازهای آلاینده، سمی و خطرناك به جو زمین آگاهی داده است كه مقدار زیادی از آن توسط برقی سازی سیستم حمل و نقل عمومی و شهری صورت خواهد گرفت و بخش اعظمی از آن باز توسط شركت ها و كارخانه های بزرگ فعال در این كشور ایفا خواهد شد.
طبق گزارش وب سایت treehugger، بدین ترتیب سوئد اعلام نموده است كه تا سال ۲۰۴۵ میلادی شركت های كشتیرانی و بزرگ در زمینه حمل و نقل به صفر می رسد.
شركت كشتی رانی مرسك مستقر در دانمارك كه الان ۲۰ درصد از مجموع كل ترافیك دریایی جهان را به خود مختص كرده است، پیش تر با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده بود تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمایل دارد پیشرانه های تولیدكننده كربن دی اكسید را كنار گذاشته و بجای آن از سوخت های پاك و تجدیدپذیر برای كشتی های حامل كانتینر استفاده خواهدنمود.
بگفته خیلی از كارشناسان، از آنجایی كه ۳ درصد از گازهای آلاینده در جهان به كشتی های این شركت كه با بهره گیری از سوخت های فسیلی حركت می كنند، متعلق می باشد بدین سبب بنظر می رسد تنها راهی كه برای هدف كاهش آلایندگی جو زمین و حذف تولید كربن دی اكسید وجود دارد، روی آوردن این شركت های عظیم به سمت و سوی سوخت های پاك و تجدیدپذیر است.1397/11/27
14:43:39
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: توسعه , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها