افزایش رشد اقتصادی فرانسه

افزایش رشد اقتصادی فرانسه

به گزارش فی بگیر بانك مركزی فرانسه پیش بینی كرد: نرخ رشد اقتصاد این كشور در سه ماهه نخست سال افزایش یابد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، بانك مركزی فرانسه در گزارشی پیش بینی نمود نرخ رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۰.۴ درصد افزایش یابد. نرخ رشد دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به سبب تظاهرات خیابانی اخیر در این كشور كه به جنبش جلیقه زردها معروف شده است، آهسته تر شده است.
در گزارش دیگری كه چندی قبل توسط وزارت دارایی فرانسه انتشار یافت، نرخ رشد این كشور برای سال ۲۰۱۹ معادل ۱.۷ درصد پیش بینی شده بود.
رشد اقتصاد فرانسه پارسال و به دنبال اعتراضات خیابانی، مساله برگزیت و افزایش اختلافات تجاری بین اروپا و آمریكا كه یكی از بزرگ ترین واردكنندگان محصولات اروپا در جهان است، كاهش محسوسی یافته بود به گونه ای كه طبق اعلام مركز آمار فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ رشد اقتصادی ۰.۳ درصدی را تجربه نمود كه ۰.۱ درصد كمتر از رشد سه ماهه سوم سال بود.
با این وجود بنظر می رسد امسال سال سختی برای اقتصاد فرانسه و دیگر كشورهای اروپایی باشد. اقتصاددانان انتظار دارند با عنایت به كاهش رشد اقتصادی فرانسه و آلمان و هم چنین چین كه یكی از شركای تجاری مهم اتحادیه اروپا است، رشد اقتصادی منطقه یورو امسال به ۱.۵ درصد كم شود كه ضعیف ترین سطح رشد منطقه یورو از سال ۲۰۱۴ شمرده می شود. لوران كلاول، مدیر مركز تحقیقات مؤسسه " اكسا اینوستمنت منیجرز" اظهار داشت: فرانسه در وضعیتی قرار گرفته است كه یك شوك كوچك می تواند اقتصاد آنرا به سمت ركود سوق دهد.
كسری بودجه فرانسه هم كه هم اكنون با جنبش جلیقه زردها و درگیری لفظی با مقامات ایتالیا دست به گریبان است، هنوز بالاتر از سطح سه درصدی تولید ناخالص داخلی است كه توسط كمیسیون اروپا بعنوان سقف كسری در نظر گرفته شده و یكی دیگر از مشكلات اصلی اقتصاد فرانسه به حساب می آید.1397/11/26
21:20:25
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها