در گفت وگوی ایسنا با سایت های توزیع گوشت بررسی شد

همه چیز درباره عرضه اینترنتی گوشت

همه چیز درباره عرضه اینترنتی گوشت

فی بگیر: به دنبال اظهارات اخیر مسئولان در خصوص عرضه اینترنتی ۳۵ تن گوشت قرمز در ایام گذشته، گفت و گو با مدیران سه سایت اینترنتی عرضه گوشت از آن حكایت می كند كه تابحال فقط یكی از آنها وارد این چرخه شده و یكی از دو سایت دیگر هم هنوز توزیع گوشت را آغاز نكرده و دیگری هم چند روزی است كه ورود پیدا كرده، ولی همچنان خبری از عرضه گوشت قرمز تازه نیست و فقط گوشت منجمد برزیلی توزیع می شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طی هفته های گذشته اخباری در خصوص عرضه اینترنتی گوشت قرمز و ارسال این محصول به منازل مردم برای پیشگیری از تشكیل صف های خرید آن انتشار یافت، ولی این طرح همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
چندی پیش یك منبع اگاه در وزارت جهاد كشاورزی در این باره به ایسنا اظهار داشته بود: از آن روزی كه این خبر انتشار یافته، هنوز چیزی قطعی نشده و احتمال منتفی شدن آن هم وجود دارد؛ چونكه بستر و زیرساخت برای عرضه اینترنتی گوشت قرمز آن هم در این حجم و گستردگی وجود ندارد.
وی گفته بود كه درصدد نمایش روش و راهكاری بهتر برای رساندن این كالای اساسی و مورد نیاز به مردم هستیم كه البته تا چند روز آینده ابلاغ خواهد گردید و یكی از آن روش ها توزیع در جوامع هدف است كه واقعاً به این یارانه دولتی نیاز دارند.
البته سپس چند روز رضا سالمی، مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام استان تهران در این باره به ایسنا اظهار داشت كه احتمال جایگزینی روش عرضه اینترنتی محصولات پروتئینی با دیگر روش ها مانند روش عرضه به جوامع هدف وجود دارد كه باید دید وزارت صنعت، معدن و تجارت كه اخیراً تنظیم بازار گوشت قرمز را برعهده گرفته، چه راهكار و پیشنهادی نمایش می دهد.
وی اضافه كرد: در طول روزهایی كه عرضه اینترنتی گوشت قرمز برای تنظیم بازار ادامه داشته است، حدود ۳۵ تن گوشت به دست مردم رسیده و در سایت بروزرسان روزانه دو تا ۲.۵ تن گوشت به صورت اینترنتی عرضه می شود و دو سایت دیگر عرضه كننده گوشت قرمز به صورت اینترنتی باز هر كدام روزانه حدود یك تا ۱.۵ تن كه مجموعاً ظرفیت شان به پنج تن در روز می رسد عرضه اینترنتی می كنند كه البته در این میان سایت مسترقصاب فعالیت خودرا آغاز نموده و سایت یخچال باز بزودی كارش را آغاز می كند.
در همین رابطه، محمد فوزی، مدیر یكی از این سایت ها به ایسنا اظهار داشت: هر تولید كننده یا صاحب اصلی كالا می تواند محصولاتش را بوسیله این سایت عرضه نموده و به دست مردم برساند، چونكه در این زمینه یك ناوگان مجهز وجود دارد و محصولات را برای ما ارسال می كند و ما هم آنرا به دست مشتریان می رسانیم.
وی اضافه كرد: تعامل مناسبی با مجموعه شركت پشتیبانی امور دام داریم تا بتوانیم محصولات پروتئینی را بدون آنكه مردم در صف بایستند، به صورت بلاعوض به دستشان برسانیم؛ اما نكته ای كه وجود دارد اینكه با وجود اطلاع رسانی های گوناگون در خصوص عرضه اینترنتی گوشت گرم هنوز نتوانسته ایم به این عرصه ورود پیدا نماییم و تنها گوشت منجمد عرضه نموده ایم.
فوزی اشاره كرد: یكی دیگر از مسائلی كه وجود دارد این است كه كل كشور را نمی توانیم پوشش دهیم و یك مجموعه استارتاپی مانند این مجموعه تنها می تواند بخش اندكی از این مشكل را حل كند و حتی اگر چندین و چند سایت دیگر هم به جمع سایت های عرضه كننده اضافه شوند، باز هم نمی توانند همه كشور را پوشش دهند.
این مدیر سایت عرضه كننده اینترنتی گوشت قرمز با اشاره به اینكه روزانه ۲۰ هزار نفر به سایت ما بازگشت می كنند و ظرفیت های توزیع در این زمینه تكمیل شده است، افزود: با عنایت به اینكه ظرفیت حمل و نقل و لجستیك در سایت ما محدود بوده و نهایتاً می توانیم ۵ درصد نیاز بازار را پاسخگو باشیم، كاری كردیم تا سپس پر شدن ظرفیت سایت، درخواست های دیگر به روزهای آینده موكول گردد و از امروز تا دوم اسفند ماه، این ظرفیت با ثبت نام مردم تكمیل شده است.
وی با تاكید بر اینكه نرخ عرضه اینترنتی گوشت قرمز برمبنای مصوبات ستاد تنظیم بازار بوده است و بهای اضافه ای از مردم دریافت نمی گردد، اظهار داشت: برمبنای طرحی كه شركت پشتیبانی امور دام به ما اعلام نموده، برمبنای هر كد پستی سه كیلوگرم گوشت منجمد برزیلی به قیمت هر كیلو ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، چهار عدد مرغ منجمد به قیمت كیلویی ۸، ۹۰۰ تومان و دو شانه تخم مرغ به قیمت شانه ای ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان كه سهمیه هر خانوار برای یك ماه است، در اختیار آنها قرار می گیرد. اما هنوز گوشت گرم قرمز به این سایت برای توزیع داده نشده كه مقرر شد تا شركت های بسته بندی آنرا بزودی برای ما تأمین كنند و قیمت آن باز به صورت لاشه ۴۲ هزار تومان است و این نرخ برای قطعات دیگر گوشت قرمز متفاوت خواهد بود.
همچنین فیاضی، مدیر فروش یكی دیگر از این سایت های عرضه كننده گوشت قرمز كه كار خودرا از سه شنبه هفته جاری آغاز نموده است، به ایسنا اینگونه توضیح داد كه مقرر شده تا از هفته آینده گوشت گرم قرمز را باز در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم در این زمینه باز به مردم خدمت نماییم، اما هم اكنون به ازای هر كد پستی یك بسته حدود سه كیلوگرمی گوشت قرمز منجمد برزیلی با نرخ مصوب به همراه سه قطعه مرغ منجمد به سرپرست های خانوار تحویل می دهیم، اما هنوز به عرضه تخم مرغ تنظیم بازاری وارد نشده ایم.
وی با اشاره به اینكه عرضه اینترنتی محصولات پروتئینی تنطیم بازاری تنها در مناطق ۱۶ تا ۲۰ شهر تهران انجام می شود، اعلام نمود: هم اكنون مشغول تكمیل و اصلاح زیرساخت های خود هستیم تا بتوانیم همه مناطق پایتخت را تحت پوشش قرار دهیم.
فیاضی همین طور اظهار داشت: یكی از كارهایی در این مجموعه انجام می شود، این است كه در چندین مرحله اطلاعات موجود از مردم چك می شود. از طرف دیگر آمار دقیقی در اختیار نداریم كه طی روزهای گذشته چقدر مرغ و گوشت عرضه نموده ایم، اما ظرفیت كنونی این شركت حدود یك تن در روز بوده كه می توانیم آنرا گسترش دهیم.
گودرزی، مدیر یكی دیگر از این سایت ها كه هنوز به عرضه اینترنتی به صورت عملی وارد نشده است باز به ایسنا اظهار داشت: یكی از مشكلاتی در بازار ما بعنوان عرضه كنندگان اینترنتی محصولات پروتئینی افزایش قیمت آن هاست كه سبب كاهش قدرت خرید مردم شده است، اما با وجود اینكه هشت ماه پیش توانستیم به صورت آزمایشی در چند منطقه تهران عرضه اینترنتی را آغاز نماییم اما همچنان مجوزهای ما برای ورود به این عرصه صادر نشده است.
وی اضافه كرد: قرار بود بود از سه شنبه عرضه اینترنتی از طرف این شركت آغاز شود اما شركت پشتیبانی امور دام و دیگر شركت های تأمین كننده نتوانستند بار ما را تأمین كنند و نهایتاً در جلسه ای با مسئولان ذیربط قرار شد كه گوشت قرمز منجمد تنظیم بازاری از روز شنبه ۲۸ بهمن عرضه گردد، كه به حدود یك تن در روز می رسد تا بتوانیم كمكی در این زمینه انجام دهیم.
مدیر این سایت عرضه كننده اینترنتی گوشت قرمز تنظیم بازاری اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم با افزایش ظرفیت و توان لجستیكی سهم بیشتری در این بازار داشته باشیم. تنها هدف ما كمك به تنظیم بازار گوشت قرمز است چونكه هیچ سودی برای ما ندارد و یكی دیگر از مشكلات ما ترافیك پایتخت بوده كه مشكلات متعددی برای ما به وجود آورده و با اندیشیدن تدابیر لازم در این زمینه امیدواریم این مشكلات را حل نماییم.1397/11/25
23:09:34
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: آزمایش , تجارت , تولید , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها