افزایش نرخ بیكاری در آمریكا

افزایش نرخ بیكاری در آمریكا

به گزارش فی بگیر باوجود افزایش فرصت های شغلی آمریكا در اولین ماه سال جدید میلادی، نرخ بیكاری این كشور افزایش پیدا كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، آمارهای وزارت كار آمریكا نشان داده است كارفرمایان این كشور بیشترین شمار كاركنان در ۱۱ ماه اخیر را استخدام كرده اند.
به گفته وزارت كار آمریكا، این مساله نشان دهنده تأثیرپذیری اندك بازار كار از تعطیلی اخیر دولت آمریكا است كه ۳۵ روز طول كشید و طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ لقب گرفت.
با این حال باوجود اشتغالزایی خوب، نرخ بیكاری آمریكا با اندكی افزایش به چهار درصد افزایش یافت كه بالاترین نرخ بیكاری هفت ماه اخیر در آمریكا به حساب می آید.
آمار بیكاری دو روز بعد از آن منتشر می شود كه بانك مركزی آمریكا اعلام نمود احتمالاً به سیاست سه ساله خود در افزایش نرخ بهره خاتمه خواهد داد. از سوی دیگر سرعت رشد دستمزدها كمتر شده است.
كریس راپكی، كارشناس اقتصادی بانك میتسوبیشی اظهار داشت: در پاسخ به تهدیدات بر سر راه اقتصاد جهانی، شركت های آمریكایی سرعت رشد دستمزدها را كاهش داده اند. بخش غیر كشاورزی آمریكا ماه گذشته ۳۰۴ هزار فرصت شغلی بوجود آورده است كه بیشترین مقدار از فوریه سال قبل به حساب می آید. با این وجود در مجموع ۷۰ هزار شغل كمتر از سه ماهه منتهی به دسامبر سال قبل بوجود آمده است.
در تعطیلی موقت دولت آمریكا، حدود ۸۰۰ هزار نفر از كاركنان دولت فدرال بدون دریافت حقوق بر سر كار خود حاضر شدند یا به مرخصی بدون حقوق فرستاده شدند.1397/11/13
15:34:34
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: استخدام , اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها