دلار در پایین ترین سطح ۳ هفته اخیر

دلار در پایین ترین سطح ۳ هفته اخیر

فی بگیر: با اختتام جلسه بانك مركزی آمریكا، ارزش دلار در مقابل خیلی از همتایانش كم شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، بانك مركزی آمریكا در نشست روز گذشته خود همان گونه كه انتظار می رفت، نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و با عقب نشینی از رویكرد قبلی خود در افزایش نرخ بهره اعلام نمود رویكرد صبر و انتظار را در پیش خواهد گرفت. میشل مك كارتی، استراتژیست ارزی مؤسسه سی ام سی ماركتس اظهار داشت: واكنش عاقلانه بانك مركزی بدان معناست كه شانس وقوع ركود در اقتصاد آمریكا كمرنگ شده است.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۱ درصد كاهش و ایستادن در سطح ۹۵.۲۶ واحدی در ضعیف ترین سطح ۳ هفته اخیر خود قرار گرفت.
مك كارتی اضافه كرد: اگر سطح حمایتی ۹۵ واحدی شاخص دلار بشكند شاهد كاهش های بیشتر در ارزش دلار خواهیم بود، انتظار دارم عملكرد مناسبی را از دلار استرالیا، نیوزلند و كانادا شاهد باشیم.
در مقابل دلار استرالیا، دلار آمریكا در ادامه ناكامی های این هفته ۰.۲ درصد عقب نشست تا هر دلار استرالیا به ۰.۷۲۶۴ دلار آمریكا برسد. این بزرگ ترین صعود دلار استرالیا در چهار هفته اخیر به حساب می آید.
فرانك سوئیس هم با پیشروی ۰.۱۵ درصدی خویش را به حوالی ۱.۰۰۸ دلار رساند. هر دلار آمریكا با ۰.۱ درصد عقب نشینی در مقابل همتای كانادایی خود به ۱.۳۱۳۰ دلار كانادا رسید.
به نظر می آید امسال برای دلار به مانند سال قبل درخشان نخواهد بود مگر اینكه آمریكا بتواند مساله نرخ بهره و همینطور جنگ تجاری با چین را حل و فصل كند. جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا گفت احتمال افزایش نرخ بهره توسط این بانك ضعیف شده است. به عقیده تحلیلگران این جمله احتمالاً بدان معنا خواهد بود كه اقتصاد آمریكا در مرحله حساسی قرار دارد.
در معاملات امروز، یورو هم با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱.۱۵۰۴ دلار رسید. پوند هم كه به علت اختلاف بین دولت و مجلس انگلیس در مورد چگونگی خروج از اتحادیه اروپا د ر وضعیت مناسبی قرار ندارد با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۳۱۳۱ دلار رسید.1397/11/11
22:28:19
5.0 / 5
4294
تگهای خبر: اقتصاد , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها