نرخ سكه و ارز در پایان دی ماه

نرخ سكه و ارز در پایان دی ماه

به گزارش فی بگیر دلار در بازار ایران هفته خویش را كاهشی شروع كرد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۱۵۰ تومان پایین تر ایستاد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به سه میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۶۲ هزار تومان قیمت دارد.
امروز قیمت سكه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۸۵۰ تومان داد و ستد می گردد. این در شرایطی است كه قیمت نیم سكه دو میلیون و ۶۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سكه گرمی ۶۹۰ هزار تومان است.
همینطور در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۲ دلار رسیده است.
شرایط بازار طلا درحالی در اولین روز هفته بدین صورت بوده است كه در بازار جهانی نیزدر نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز در حالیكه كارشناسان وال استریت گرفتار سه دستگی كم سابقه ای شدند، سرمایه گذاران نسبت به روند رشد قیمت طلا در هفته جاری خوش بین ماندند.
دلار ارزان شد
از جانب دیگر در بازار ارز، نرخ خرید دلار در بانك ها نسبت به هفته گذشته با كاهش همراه بود.
نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانك ها كه مجوز آن در نیمه نخست امسال از جانب بانك مركزی به بانك ها داده شد، پنج شنبه هفته گذشته ۱۱ هزار و ۴۸۵ تومان بود كه بانك ها امروز (۲۹ دی) نرخ خرید دلار را حدود ۱۵۰ تومان كاهش داده و به ۱۱ هزار و ۳۳۴ تومان رساندند. از جانب دیگر نرخ خرید یورو در بانك ها هم امروز با كاهش همراه بود؛ به صورتی كه قیمت خرید هر یورو در پنج شنبه هفته گذشته ۱۳ هزار و ۷۴ تومان بود و امروز به ۱۲ هزار و ۹۲۶ تومان رسیده است.
بانك ها امروز هر پوند انگلیس را هم با كاهش نسبت به پنج شنبه ۱۴ هزار و ۵۸۱ تومان خریدند.
شعب ارزی بانك های تجارت، سامان، ملی، ملت و پارسیان همینطور می توانند ارز مسافرتی را تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها در صورت كامل بودن مدارك مسافران بفروشند.
نرخ فروش هر یورو مسافرتی در شعب ارزی بانك های عامل هم امروز ۱۳ هزار و ۲۷۵ تومان است كه با احتساب كارمزد بانك عامل و بانك مركزی به حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می رسد.
برپایه اعلام بانك مركزی ایران، تا ساعت ۱۲ امروز نرخ خرید و فروش دلار در بازار آزاد با كاهش همراه بوده و هر دلار آمریكا در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می گردد.
همینطور نرخ فروش هر یورو در بازار آزاد تا ساعت ۱۲ امروز ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت خرید آن ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است. همینطور بر مبنای اعلام صرافی ها، امروز هر لیر تركیه ۲۱۰۰ تومان، درهم امارات ۳۱۰۰ تومان و پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان است.
دلار در صرافی های مجاز چند؟
بررسی نرخ معاملات انجام شده در صرافی های مجاز هم نشان داده است در بازار امروز و معاملات انجام شده تا ساعت ۱۶، نرخ خرید هر اسكناس دلار امریكا ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان بوده است. هر یورو هم معادل ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان خریداری شده و ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان به فروش رسیده است.


 

1397/10/29
19:56:09
5.0 / 5
5161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها