وزیر صمت: امسال 3741 واحد صنعتی در كشور بهره برداری شد

وزیر صمت: امسال 3741 واحد صنعتی در كشور بهره برداری شد

به گزارش فی بگیر وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت كه امسال 3 هزار و 741 واحد صنعتی و معدنی در سطح كشور به بهره برداری رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، رضا رحمانی عصر دوشنبه همزمان با اولین روز از دومین دور سفر استانی رییس جمهوری به استان گلستان در آیین بهره برداری از چند طرح صنعتی تصریح كرد: با وجود تنگنای مالی دولت در مجموع آمار طرح های صنعتی مورد بهره برداری در كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: این واحدهای صنعتی و معدنی بر مبنای آورده بخش خصوصی و تسهیلات بانكی به بهره برداری رسید.
رحمانی بدون اشاره به اشتغال بوجود آمده از محل افتتاح واحدهای صنعتی در كشور برای سال جاری اظهار داشت: آمار اشتغال در بخش صنعتی كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 7 درصد بیشتر شده است.
* افتتاح 31 پروژه صنعتی در گلستان
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: همزمان با دومین دور سفر استانی دولت به استان گلستان 31 واحد صنعتی در این خطه از شمال كشور به بهره برداری رسید.
رحمانی اضافه كرد: برای اجرای این پروژه های صنعتی و معدنی افزون بر 5 هزار و 470 میلیارد ریال اعتبار هزینه و در نتیجه برای یك هزار و 200 نفر در استان اشتغال بوجود آمد.
وی تصریح كرد: در مجموع امسال در گلستان 112 واحد صنعتی و معدنی به بهره برداری رسید كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.5 درصد افزایش یافت.
به گفته وی، آمار اشتغال بوجود آمده هم رشد 50 درصدی داشته است.
وی، واحد صنعتی تولید یُد را مهمترین پروژه افتتاحی دومین دور سفر استانی كاروان دولت تدبیر و امید در استان گلستان اعلام نمود كه توانست رتبه كشور را در تولید این ماده از نهم به پنجم ارتقاء دهد.
به گفته وی، با بهره برداری از این واحد صنعتی كشور در تولید یُد مصرفی داخل به خودكفایی رسید و مازاد آن به خارج صادر می گردد.
سفر دو روزه رییس جمهوری و شماری از وزرا به استان گلستان تا فردا /سه شنبه/ ادامه دارد.
6982/1648/2729


1397/10/24
20:38:43
5.0 / 5
5134
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها