در سال جاری

چهارمین شركت آماده عرضه اولیه در بورس

چهارمین شركت آماده عرضه اولیه در بورس

فی بگیر: در حالیكه امسال فقط سه شركت در بورس تهران عرضه اولیه شدند، فروشگاه افق كورش بعنوان چهارمین شركت آماده عرضه در بورس است. این طور كه صورت های مالی این شركت می گوید پیش بینی سود هر سهم برای امسال و سال آینده به ترتیب ۲۷۴۸ و ۳۷۸۱ ریال است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، تا امروز در سال ۱۳۹۷ سه شركت توانسته اند در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه داشته باشند و اخیرا قرار شده یك شركت جدید در حوزه فروشگاه های زنجیره ای وارد بورس شود كه با این اتفاق این برای نخستین بار است كه چنین صنعتی وارد بازار سرمایه میگردد.
علی ابراهیمی - نماینده سهامدار عمده و رئیس هیات مدیره این فروشگاه زنجیره ای - طی مراسمی كه با حضور بعضی از فعالان بازار سرمایه برگزار شد، اظهار داشت: بازار این صنعت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان است و این نشانه بزرگی این بازار و فرصت های رشد در آن است.
او خطاب به فعالان بازار سرمایه اظهار نمود: سهامدار عمده تمام حمایت خود از این سهم را خواهدنمود. امیداریم با عرضه سهم مان در بورس به برنامه رشدی كه داریم برسیم.
امیرخسرو فخریان - مدیرعامل فروشگاه زنجیره ای افق كوروش - باز خطاب به فعالان بازار سرمایه اظهار داشت: نماد ما در آذر امسال نماد افق مورد تایید بورس قرار گرفت. شركت با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان به ثبت رسیده و سپس سرمایه طی چهار مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به ۱۰۰ میلیارد تومان هم اكنون رسیده است. آغازین واحد خرده فروش در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و تعداد فروشگاه های شركت هم اكنون بالغ بر ۱۱۰۰ فروشگاه در ۳۱ استان است. این فروشگاه در چشم انداز، برنامه قرار گرفتن جزو ۲۵۰ شركت خرده فروشی دنیا و پنج شركت اول منطقه را دارد.
وی با اشاره به صورت های مالی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ مبلغ ۵۵۰ میلیارد تومان، در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۱.۶ هزار میلیارد تومان، در پارسال ۲.۹ هزار میلیارد تومان و در شش ماهه سال جاری ۲.۱۵ هزار میلیارد تومان فروش داشته و پیش بینی شده با عنایت به اینكه بیشتر خریدها در سه ماهه پایانی سال انجام می شود، تا آخر سال جاری به مجموع درآمد فروش ۵.۳ هزار میلیارد تومانی برسد.
فخریان درباره پیش بینی سود هر سهم در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اظهار داشت: پیش بینی سود هر سهم امسال ۲۷۴۸ ریال است كه طی شش ماهه اول سال ۹۱۷ ریال آن محقق شده است. پیش بینی سود هر سهم برای سال آینده باز معادل ۳۷۸۱ ریال است.
رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای در پاسخ به این سوال كه آیا تورم یكی از دلایل افزایش فروش است؟ اظهار داشت: حتما تورم موجب رشد مبالغ فروش كالاها شده اما هزینه ها افزایش داشته است. اما در مجموع استفاده از اهرم عملیاتی موجب رشد شده است.
این مقام مسئول درباره بروز ریسك های سیستماتیك و غیرسیستماتیك كه از دغدغه های فعالان بازار سهام سرمایه است، توضیح داد: از یك طرف ورود شركت های خارجی و از جانب دیگر تاسیس شركت های جدید داخلی در صنعت خرده فروشی یكی از ریسك هاست كه با توسعه و افتتاح فروشگاه در مناطق مختلف و شهرستان های بالای ۲۰۰ هزارنفر دنبال میگردد. ریسك دوم مربوط به تحریم كالاست كه سیاست خرید كالاهای تولید داخلی و افزایش تنوع كالایی در فروشگاه ها برای آن در نظر گرفته شده است. همین طور ریسك افزایش نرخ اجاره ملك كه با تمدید یا عقد قراردادهای بلندمدت با صاحبان ملك با درنظر گرفتن نرخ رشد متعادل سالانه و توسعه اعطای نمایندگی ها پوشش داده می شود.
فخریان درباره سوالی درباره پشتیبانی از سهام سپس عرضه اظهار داشت: حتما سهامدار عمده از سهام حمایت كامل خواهد كرد، البته بازار سرمایه خود تشخیص درستی برای هدایت سهم دارد و این سهم باز در سطح خود حركت خواهدنمود.
وی در پاسخ به سوالی درباره سهم بازار این صنعت اظهار نمود: در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۰ درصد سهم بازار متعلق به فروشگاه های زنجیره ای بوده كه سهم ما كمتر از یك درصد بوده است. درسال گذشته این سهم به ۱.۱۷ درصد و امسال به ۱.۵۲ درصد رسیده و برنامه رساندن این سهم به سه درصد تا سال ۱۴۰۰ در دستور كار است.1397/10/11
13:59:44
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: توسعه , تولید , سرمایه , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها