مدیركل امور اقتصادی و دارایی:

یزد برای اجرای طرح تالار مجوز سرمایه گذاری كشور برگزیده شد

یزد برای اجرای طرح تالار مجوز سرمایه گذاری كشور برگزیده شد

فی بگیر: مدیركل امور اقتصادی و دارایی یزد می گوید: این استان بعنوان الگوی اجرای طرح تالار شیشه ای مجوزهای سرمایه گذاری كشور به منظور افزایش شفافیت و سرعت كار در صدور مجوزها برگزیده شد.


علی نمازی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با اجرای این طرح، فرایند پیگیری و صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان از راه سامانه تالار شیشه ای مجوزهای سرمایه گذاری توسط مركز ملی پایش محیط كسب وكار رصد میگردد.
وی با اشاره به اینكه طرح های بزرگ و شاخص سرمایه گذاری در قالب اجرای این طرح قرار می گیرد، اشاره كرد: با ورود به سامانه مورد اشاره می توان بازه زمانی، مراحل و مستندات درخواست سرمایه گذار برای صدور مجوزهای موردنیاز برای اجرای پروژه موردنظر را در دستگاه های اجرایی رصد كرد.
نایب رئیس مركز خدمات سرمایه گذاری یزد، تسریع در صدور مجوزهای سرمایه گذاری، رفع موانع فراروی آن و شفافیت در فرایند كار را ازجمله مزایای این طرح برشمرد.
نمازی گفت: با عنایت به اینكه دستگاه های اجرایی در صدور مجوزها دخیل هستند این طرح روند فعالیت و همكاری هر یك از این دستگاه ها را مشخص می كند و نشان داده است.
به گفته وی سامانه های دریافت شكایت، انعكاس، پیگیری و رسیدگی به شكایت متقاضیان صدور مجوزهای كسب وكار (دادور)، صدور مجوزهای كسب وكار كشور(سام) و نقشه ملی استعلام و اطلاعات مجوزهای كشور (نما)، در مسابقه انتخاب پروژه های موفق جهان (success) شركت كرد.
وی تصریح كرد: این پروژه ضمن ستاندن تائید چاپ پروژه در مستندات سال 2019 میلادی، موفق به دریافت تأییدیه های داوری و حضور در مرحله انتخاب پنج پروژه برتر جامعه اطلاعاتی جهانی شد.
نمازی اشاره كرد: این پروژه ها الان برای صعود بعنوان پروژه برتر دنیا، در حال ستاندن رأی از عموم كاربران سامانه های پیشخوان مجوزهای كشور در سایت WSIS است.
سال گذشته درمجموع 422 میلیون دلار سرمایه گذاری در یزد جلب شد كه این میزان 25 درصد بالاتر از هدف تعیین شده بود.
یزد در ارزیابی مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رتبه سوم را در شاخص های پیمایشی امنیت سرمایه گذاری به خود اختصاص داد و جزو استان های برتر در این زمینه شناخته شد.
همچنین این استان به تازگی، پرونده هشت طرح سرمایه گذاری را تكمیل و برای صدور مجوز به وزارت امور اقتصادی و دارایی در تهران ارسال كرده است.
1968/ 2047


1397/10/09
15:23:47
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دستگاه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها