19 هزار واحد مسكن مهر خراسان رضوی در دست ساخت است

19 هزار واحد مسكن مهر خراسان رضوی در دست ساخت است

به گزارش فی بگیر مدیركل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار داشت: 19 هزار واحد مسكن مهر در خراسان رضوی در دست ساخت است كه هفت هزار واحد از این تعداد در مرحله نازك كاری و 12 هزار واحد در مرحله سفت كاری قرار دارند.


محمدرضا اخوان عبداللهیان روز چهارشنبه در نشست شورای مسكن خراسان رضوی اضافه كرد: عملیات ساخت این تعداد مسكن مهر در سطح استان می بایست تا نیمه نخست سال 1398 كامل شود بنابراین باید اعتبارات بخش زیربنایی برای این واحدها تامین گردد. اگر 70 میلیارد ریال اعتبار از جانب سازمان ملی برای مسكن مهر خراسان رضوی تخصیص یابد می توان بخش دولتی این واحدها را تكمیل كرد.
دبیر انجمن صنفی انبوه سازان مسكن خراسان رضوی هم در این نشست اظهار داشت: ساخث 67 هزار واحد از 119 هزار واحد مسكن مهر استان را این انجمن و انبوه سازان عهده دار بودند كه بخش عمده آن تحویل شده و فقط واحدهایی در شهرهای بینالود، قوچان و گناباد به علت مشكلات جانمایی هنوز تحویل نشده اند.
نعمت الله ظریف مالیات واحدها و اقدامات تامین اجتماعی را از مشكلات موجود در مورد مسكن مهر خراسان رضوی اعلام و بیان كرد: بر مبنای آخرین مصوبه هیات وزیران در سال 1392 و ابلاغ بخشنامه، تعرفه بیمه تامین اجتماعی برای مسكن مهر فقط متری 52 هزار ریال است و برای یكبار دریافت می گردد. سازمان تامین اجتماعی هم بعد از دریافت این مبلغ باید ظرف مدت 20 روز مفاصاحساب بدهد.
وی افزود: اداره كل تامین اجتماعی خراسان رضوی این مصوبه را به طور كامل تمكین نكرد. پروژه ها به آخر رسیده ولی بیمه تامین اجتماعی به تعهدات خود عمل نكرده است. سال گذشته كه 90 درصد مسكن مهر به آخر رسیده بود، با تفسیر اشتباه از قانون حساب انبوه سازان مسدود شد.
مدیركل تامین اجتماعی خراسان رضوی هم در این نشست اظهار داشت: این اداره كل مجری آئین نامه ها و بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی است. در حوزه مسكن مهر بخشنامه های متعددی صادر و كه این مسئله منجر به ایجاد سردرگمیهایی در انجام كار شده است.
سیدمحسن نظام خیرآبادی اضافه كرد: هیچ قانون و بخشنامه ای در اداره كل تامین اجتماعی خراسان رضوی بدون بررسی و استفساریه اجرایی نمی گردد بنابراین در اقدامات انجام شده تفسیر اشتباه از قانون وجود ندارد. خارج از دستورالعملهای سازمان نمی توانیم چیزی اجرا نماییم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی هم در این نشست اظهار داشت: همزمان كه كلید مسكن آماده می گردد زیرساختها هم باید تكمیل شوند.
وحید قربانی در ادامه همینطور اظهارداشت: پیگیر بحث انتقال آب از دریای عمان هستیم ولی در فضای فعلی باید زیرساختهای این پروژه ها تامین و تكمیل شود.
پروژه مسكن مهر كه از سال 1386 در خراسان رضوی شروع شد شامل 119 هزار و 395 واحد در شهرهای جدید گلبهار و بینالود، شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و زیر 25 هزار نفر جمعیت می شد.
از كل واحدهای تولید شده پروژه مسكن مهر تابحال 94 هزار و 120 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، زیر 25 هزار نفر جمعیت و شهرهای جدید افتتاح شده كه معادل 91 درصد از كل پروژه مسكن مهر است.
7505/1858


1397/10/05
18:22:40
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها