جمهوری آذربایجان مصمم به گسترش روابط با ایران است

جمهوری آذربایجان مصمم به گسترش روابط با ایران است

به گزارش فی بگیر ایرانا- سركنسول جمهوری آذربایجان در تبریز اظهار داشت: مصمم به توسعه و گسترش روابط خود در تمامی عرصه ها با جمهوری اسلامی ایران هستیم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، علی نقی حسین اف روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: روسای جمهوری دو كشور روابط نزدیكی با هم دارند كه نشان دهنده نزدیكی دولت هاست.
وی با اشاره به اینكه ایرانی ها علاقه بسیار زیادی برای دیدن آثار تاریخی جمهوری آذربایجان دارند، افزود: پس از روسیه بیشترین آمار گردشگران ورودی به جمهوری آذربایجان متعلق به ایران است.
حسین اف تصریح كرد: آماده گسترش مناسبات فرهنگی و هنری و گردشگری با ایران در كنار مسایل اقتصادی هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار با اشاره به مشتركات فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: این مشتركات، مبنای تحكیم روابط و همكاری های ما با جمهوری آذربایجان است.
محمد رضا پورمحمدی با اشاره به اراده ملی ایران و آذربایجان برای استقامت روابط در زمینه های مختلف، تصریح كرد: آذربایجان شرقی زمینه های بسیار زیادی برای گسترش همكاری ها با جمهوری آذربایجان دارد.
وی با اشاره به اینكه امروز استكبار جهانی به دنبال تولید فشار و تحریم ها بر ضد ایران است تا ارتباط ما با جهان محدود شود، افزود: این دوره تحریم گذراست و امیدواریم همسایگان ما با گسترش روابط اقتصادی در كنار ما باشند.
آذربایجان شرقی با ۴۵ هزار و 481 كیلومتر مربع مساحت، حدود ۲٫۸ درصد از وسعت كل ایران را به خود مختص كرده است. این استان ۲۰۰ كیلومتر با جمهوری آذربایجان مرز مشترك دارد.
6120/518


1397/10/04
15:03:36
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها