مدیران 200 بنگاه اقتصادی كرمانشاه آموزشهای مالی و بازاریابی می بینند

مدیران 200 بنگاه اقتصادی كرمانشاه آموزشهای مالی و بازاریابی می بینند

به گزارش فی بگیر معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه با اشاره به اینكه آموزش ها به بهبود شرایط اقتصادی واحدهای تولیدی استان كمك می نماید، اظهار داشت: بدین منظور یك میلیارد تومان برای آموزش مدیران مالی و بازاریابی 200 بنگاه اقتصادی فعال استان در نظر گرفته شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، هدایت حاتمی روز یكشنبه در نشست بررسی مشكلات كارخانه قند بیستون تصریح كرد: یكی از اشكالات واحدهای تولیدی استان به ضعف آنها در حوزه مدیریت مالی و بازاریابی بر می گردد.
وی تصریح كرد: حفظ محیط زیست و گام برداشتن به سمت یك صنعت پاك، همچون اولویت های استان است. در این راستا تسهیلات مناسب در اختیار واحدهایی كه خواستار به روز كردن فن آوری، كاهش آلاینده ها و تصفیه آب صنعتی هستند؛ قرار داده می شود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه در ادامه اظهار داشت: این استان رتبه دوم تولید چغندر قند در كشور را داراست و این یك پتانسیل خوب برای توسعه كارخانه های قند در استان به حساب می آید.
وی وجود منابع آبی سامانه گرمسیری و همینطور شرایط مناسب اقلیمی در شهرستان های مرزی استان مانند سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین، زمینه مناسبی را برای توسعه كشت پاییزه چغندر - كه صرفه اقتصادی مناسبی دارد - فراهم نموده است.
حاتمی تصریح كرد: پرداخت سریع مطالبات كشاورزان یكی از اولویت های جدی مدیریت ارشد استان است و باعث دلگرمی بیشتر این قشر تولید كننده برای تداوم كشت چغندر در سال های آینده و كاهش تنگناهای اقتصادی آنها می گردد.
وی افزود: كارخانه های قند استان 565 تن چغندر از كشاورزان خریداری نموده اند كه تا 25 آذرماه 46 درصد مطالبات پرداخت شده است. به نسبت سال های گذشته كه معمولا از بهمن ماه پرداخت ها آغاز می شد در شرایط بهتری هستیم. همینطور مقرر شده مابقی این مطالبات هم هر چه زودتر پرداخت گردد.
معاون استاندار كرمانشاه اظهار داشت: كارخانه قند بیستون از مهم ترین مجموعه های تولیدی استان است كه بخش قابل توجهی از قراردادهای كشت چغندر متعلق به این كارخانه است و حل مشكلات مجموعه در حوزه تامین سرمایه در گردش و طرح های توسعه در دست اقدام است.
حاتمی در انتها تصریح كرد: كارخانه های چغندر استان باید با برنامه ریزی به سمت برقراری یك ارتباط مناسب و پویا با كشاورزان گام بر دارند چونكه این كار به حذف واسطه ها كمك می نماید.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 900 هزار هكتار زمین كشاورزی است كه بخش اعظم آن به كشت گندم، جو، ذرت و چغندر قند اختصاص پیدا می كند.
8066


1397/10/02
20:49:36
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها