استاندار كرمانشاه:

مدیران برای تولید اشتغال به عنوان اولویت اول استان وقت بگذارند

مدیران برای تولید اشتغال به عنوان اولویت اول استان وقت بگذارند

به گزارش فی بگیر استاندار كرمانشاه وضعیت بیكاری در استان را بحرانی دانست و از تولید اشتغال بعنوان اولویت اول نام برد و از مدیران خواست برای تولید شغل وقت بگذارند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا؛ هوشنگ بازوند روز یكشنبه در جلسه كارگروه اشتغال استان در سرسرای تدبیر استانداری اضافه كرد: دستگاه های اجرایی باید افراد جویای كار را توجیه كنند كه شغل تنها پشت میزنشینی و كار اداری نیست.
او با اشاره به اینكه 123 هزار نفر جویای كار در استان كرمانشاه داریم، اظهار داشت: مجموع كاركنان دولت در استان حدود 63 هزار نفر است كه به اعتقاد ما 15 درصد این افراد هم اضافی هستند و ما نمی توانیم برای همه بیكاران استان در بخش دولتی شغل تولید نماییم.
او بر رفع موانع سرمایه گذاری و جذب سرمایه در استان تصریح كرد و اضافه كرد: برخی افراد بدون دریافت تسهیلات بانكی و تنها از محل آورده شخصی خود آماده سرمایه گذاری در استان هستند و تنها نیاز به مشاوره و حمایت دستگاه های اجرایی دارند.
او ظرفیت كرمانشاه در بخش خای مختلف همچون كشاورزی، خدمات و گردشگری را بالا دانست و اظهار داشت: همین ظرفیت ها توان غلبه بر چالش های استان همچون بیكاری را دارند.
استاندار كرمانشاه در ادامه سخنان خود تولید اشتغال در استان را نیازمند برنامه ریزی و مدیرانی ریسك پذیر دانست و خاطرنشان كرد: باید سرمایه گذاران را حمایت كرد و به آنها برای تولید اشتغال در استان مشاوره دارد.
بازوند از مدیران خواست نگاه توسعه ای داشته باشند و با كارآفرینان و سرمایه گذاران مذاكره و رایزنی كنند.
او بخش خدمات را یكی از ظرفیت های خوب برای تولید اشتغال دانست و اضافه كرد: دستگاه های متولی این بخش برای تولید شغل برنامه ریزی كنند.
استاندار كرمانشاه همینطور هدف از پرداخت تسهیلات اشتغال را تولید شغل اعلام نمود و اظهار داشت: ما به دنبال توزیع و پمپاژ پول نیستیم.
بازوند از كمیته فنی و نظارتی خواست بر روند طرح ها نظارت داشته باشند و طرحی كه منجر به ایجاد شغل نشود را نباید برای پرداخت تسهیلات به بانك ها معرفی كنند.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت ساكن در 32 شهر و 2 هزار و 932 روستا حدود 123 هزار بیكار دارد و از این نظر در رتبه اول كشور قرار گرفته است.
3033/8066


1397/09/25
14:27:54
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها