حسین انتظامی عنوان كرد

فرار دستگاه های اقتصادی از پاسخگویی به مردم

فرار دستگاه های اقتصادی از پاسخگویی به مردم

فی بگیر: حسین انتظامی ضمن اعلام رشد ۸ درصدی تعداد دستگاه هایی كه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند، از فرار بعضی از دستگاه های اقتصادی از پیوستن به این سامانه باز سخن گفت.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، معاون سابق امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و دبیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، امروز (۱۸ آذر ماه) با انتشار مطلبی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت:
«تعداد دستگاه هایی كه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند به ۵۱۶ رسیده كه نسبت به آمار مهرماه ۸ درصد رشد داشته است. امیدبخش است البته، اما هنوز خیلی از دستگاه های مشمول این قانون نپیوسته اند. مردم خوب می دانند دلیل فرار برخی از دستگاه های خصوصاً اقتصادی چیست.»
قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۸ تصویب گردید، اما تا روی كار آمدن دولت یازدهم اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفت و در نهایت هم با وجود اینكه این قانون در دوره حضور حسین انتظامی در معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد به اجرا درآمد، اما نتوانست تمام دستگاه هایی كه شامل این قانون شده اند را با خود همراه كند.
همین طور مدتی پیش در تاریخ آذر ماه ۹۷، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حكمی، همایون امیرزاده را بعنوان مدیر انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات این وزارتخانه منصوب كرده بود.
1397/09/18
14:00:06
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها