فاضلی در گفت وگو با ایسنا:

ثبات نرخ ارز عامل آرامش بازار در ماه گذشته بود

ثبات نرخ ارز عامل آرامش بازار در ماه گذشته بود

به گزارش فی بگیر رییس اتاق اصناف ایران با بیان این كه با ثبات نسبی نرخ ارز و اعمال مدیریت بهتر، آرامش بیشتری بر بازار در ماه گذشته حاكم بوده است، اظهار داشت: نظارت بیشتری باید روی كالاهای صنعتی كه مشكلاتی در بازاشان وجود دارد، صورت گیرد.


علی فاضلی در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال كه فضای حاكم بر بازار را چگونه می بینید؟ اظهار داشت: هم اكنون بازار نسبتا با ثباتی را در هفته ها و حتی ماه گذشته تجربه كرده ایم و این وضعیت و شرایط بر خیلی از كالاها حاكم بوده است. همینطور در زمینه تامین، مشكل خاصی وجود ندارد و هیچ كمبود و نقصانی در تامین و عرضه كالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار مشاهده نمی گردد.
وی ادامه داد: در زمینه قیمت ها هم در ماه گذشته با وجود جنگ روانی كه دشمن به راه انداخته است، مشكل چندانی نداریم و می توان اظهار داشت كه در زمینه تامین و عرضه كمترین مشكل را داریم. اما در بعضی از اقلام بخصوص كالاهای تولید صنعتی مانند لبنیات مشكلاتی را شاهدیم كه بخشی از آنها به افزایش و نوسانات قیمتی در مواد شیمیایی مورد نیاز این صنعت بر می گردد، اما مسئولان باید نظارت بیشتری روی كالاهای صنعتی داشته باشند.
رییس اتاق اصناف ایران افزود: در زمینه دلار نوسانات قیمتی شدیدی را در ماه های خرداد تا شهریور تجربه كردیم، اما امروز شاهد یك ثبات در این زمینه هستیم و كالاهای مورد نیاز حدودا به صورت كامل وارد و تامین می گردد و به صورت نسبی گلایه های تولیدكنندگان كمتر شده است. بطور قطع ثبات نرخ ارز هم در این زمینه كمك كرد؛ چون كه مدیریت بهتری روی بازار ارز رسمی و ثانویه صورت گرفت.
فاضلی اعلام نمود كه وضعیت ترخیص كالا هم نسبت به گذشته بهتر شده است كه البته در برخی از بخش ها هنوز نواقصی وجود دارد، اما این ثبات نسبی كمك می نماید كه بقیه مشكلات هم حل و فصل شود. در این میان همه باید دقت كنیم كه هر قدر به آخر سال نزدیك می شویم، باید در تامین مواد اولیه تمهیدات بهتر و بیشتری اندیشیده شود كه البته دستگاه ها و وزارتخانه های متولی از بانك مركزی تا وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی آهنگ بهتر و معقول تری را نسبت به گذشته پیدا كرده اند.1397/09/09
01:11:41
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: تولید , دلار , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها