نظرسنجی پلاتس نشان داد

سقوط میانگین قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت

سقوط میانگین قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت

فی بگیر: در نظرسنجی ˮاس اندپی گلوبال پلاتسˮ از ۱۱ بانك و كارگزار بزرگ نفت، میانگین قیمت هر بشكه نفت برنت در سال میلادی آینده ۷۵.۴۰ دلار پیش بینی شد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با این وجود بانك ها و كارگزاران بزرگ پیش بینی خود از قیمت نفت برنت را در مقایسه با اوایل اكتبر كاهش دادند. در آن زمان كه قیمت های نفت به علت نگرانی ها نسبت به پیامد تحریم های آمریكا ضد ایران به بالاترین حد در چهار سال اخیر صعود كرده بودند، بانك ها قیمت نفت برنت برای سال ۲۰۱۹ را ۷۸.۵۱ دلار در هر بشكه پیش بینی كرده بودند.

همچنین میانگین قیمت هر بشكه نفت برنت در سال میلادی جاری، ۷۳.۹۱ دلار پیش بینی شد كه در مقایسه با ۷۴.۴۰ دلار در نظرسنجی اكتبر پلاتس، كمتر است. میانگین قیمت برنت از ابتدای سال تابحال ۷۳.۲۶ دلار بوده است.

در بخش عرضه، شركت كنندگان در نظرسنجی پلاتس انتظار دارند تولید نفت اوپك یك میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كند و رشد تقاضا برای نفت با وجود نشانه های ضعف، مطلوب بماند و این امر كمك نماید قیمت نفت برنت بهبود پیدا كند و به مرز ۷۰ دلار بازگردد.

بانك های اچ اس بی سی و سوسیته جنرال به تازگی اعلام نموده اند كه انتظار دارند اوپك حداقل یك میلیون بشكه در روز كاهش تولید را اعلام نماید. بانك باركلیز اعلام نموده كه بازار كاهش تولید یك میلیون بشكه در روز را انتظار دارد و هر رقمی كمتر از میزان فوق، به ریزش بیشتر قیمت ها منجر خواهد شد.

در بخش تقاضا، سوسیته جنرال انتظار دارد تقاضای جهان برای نفت ۱.۳ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۸ و ۱.۴ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۹ رشد كند.

اسكات دارلینگ، مدیر نفت و گاز آسیا-اقیانوسیه در جی پی مورگان هفته گذشته به شبكه سی ان بی سی اظهار داشت: این بانك پیش بینی قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۹ را به علت انتظار برای جهش عرضه از جانب تولیدكنندگان آمریكای شمالی در نیمه دوم سال آینده، تحت بازبینی نزولی قرار داده است و الان انتظار دارد قیمت برنت در سال آینده ۷۳ دلار باشد در حالیكه قبل از این قیمت ۸۳.۵۰ دلار را پیش بینی كرده بود.
1397/09/03
15:53:03
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: تولید , دلار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها