جنگ تجاری با آمریكا فروش خودرو در چین را نزولی كرد

جنگ تجاری با آمریكا فروش خودرو در چین را نزولی كرد

فی بگیر: آمار فروش خودرو در چین برای پنجمین ماه متوالی نزولی گزارش شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه چین بزرگترین بازار فروش خودرو در جهان را به خود مختص كرده است، ازاین رو كاهش یا افزایش میزان فروش در این كشور می تواند توازن خرید و فروش خودرو در جهان را بر هم زده و باعث كاهش سودآوری و درآمدزایی شركت های خودروسازی فعال در چین شود.
حالا تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت اتونیوز، نشان داده است كه میزان فروش خرده فروشی خودرو در بازار چین برای پنجمین ماه متوالی رو به كاهش بوده است.
بر مبنای آماری كه از جانب انجمن خودروی چین انتشار یافته است، فروش خودروهای سدان، كراس اوور و شاسی بلند در چین در ماه گذشته با ۱۳.۲ درصد كاهش به مرز ۱.۹۸ میلیون دستگاه رسیده است كه این اولین باری است كه میزان فروش خودرو در بازار این كشور در طول دو دهه گذشته نزولی گزارش شده و خیلی از خودروسازانی را كه در این كشور فعالیت می نمایند و بخش زیادی از درآمدهایشان به فروش خودرو در چین وابستگی دارد، را تحت فشار قرار داده است.
در ده ماه نخست سال جاری میلادی هم میزان فروش خودرو در بازار چین با ۲.۵ درصد كاهش به ۱۸.۴ میلیون دستگاه رسیده است.
خیلی از شركت های اروپایی فعال در صنعت خودروسازی كه در چین كارخانه دارند و در بازار این كشور فعالیت می نمایند، تحت تاثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریكا و قانون افزایش تعرفه های وارداتی قرار گرفته و ضرر و زیان های قابل توجهی را متحمل شده اند.
گزارشی كه مقامات كمیسیون ملی تحقیق و توسعه در چین انتشار یافت، از آن حكایت می كند كه مجموع فروش خودروهای به فروش رفته در این كشور همچنان زیر ۳۰ میلیون دستگاه باقی خواهد ماند و در مقایسه با سال قبل میلادی روند نزولی را در پیش گرفته است.
1397/08/20
15:07:03
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: توسعه , سود , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها