برای كاهش خطرات امواج موبایل چه كنیم؟

برای كاهش خطرات امواج موبایل چه كنیم؟

فی بگیر: اخیرا كارشناسان فعال در حوزه فناوری به كاربران موبایل سفارش كرده اند كه به منظور حفظ سلامتی خود و كاهش خطرات امواج موبایل، مجموعه اقداماتی را انجام دهند كه در این گزارش به آن اشاره شده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با اینكه تحقیقات بسیار زیادی وجود دارد كه ثابت می كند پرتوهای انتشار یافته از جانب گوشیهای همراه و هوشمند چندان هم برای سلامتی مضر و خطرناك نیست اما همچنان دانشمندان و تحقیقات خیلی از درصد بالای خطرآفرینی این محصول برای سلامتی جسمی و روحی كاربران می گویند و این طور كه به نظر می آید موبایل باید تنها در شرایط اضطراری و مواقع ضرورت استفاده گردد و در غیر این صورت منجر به ایجاد تومورهای بدخیم و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناك خواهد شد.

پژوهش های بسیاری نشان داده است كه گوشیهای هوشمند در ابتلای كاربران و بویژه آن دسته از افرادی كه به استفاده طولانی مدت از موبایل اعتیاد دارند، نقش پررنگ و تاثیر بسزایی دارند اما از طرفی دیگر، همه ما می دانیم كه عدم استفاده از گوشی همراه در این عصر دیجیتال غیر عملی بوده و هیچ یك از كاربران امروزه قادر نخواهند بود به این كار جامه عمل بپوشانند.

حالا كارشناسان به منظور جلوگیری از ابتلای كاربران گوشیهای همراه به این بیماری ها به آنها سفارش كرده اند كه با رعایت نكات زیر، تا حدی سلامتی جسمی و روحی خویش را حفظ كنند.

۱. شب هنگام و موقع خواب گوشیهای همراه خویش را خاموش كنید

اصلی ترین كاری كه كاربران باید برای حفاظت از سلامتی خود در برابر امواج موبایل انجام دهند، خاموش كردن یا قرار دادن گوشی در حالت پرواز به هنگام خواب شبانه است.

۲. به هنگام مكالمه با گوشی، از هندزفری استفاده كنید

یكی دیگر از كارهایی كه كاربران می توانند به منظور كاهش خطراتی كه تشعشعات و امواج موبایل برای سلامتی كاربران تولید می كنند، انجام دهند استفاده از هندزفری و هدست به هنگام مكالمه با موبایل است.

۳. به هنگام آنتن دهی ضعیف، با موبایل صحبت نكنید

یكی دیگر از سفارش های كارشناسان فعال در حوزه تكنولوژی، آن است كه به هنگام آنتن دهی ضعیف اپراتورهای مربوطه از آن استفاده نكنند.

۴. حتی الامكان از اینترنت همراه یا دیتا استفاده نكنید

اینترنت همراه یا دیتا برای مواقع ضروری تعبیه و طراحی شده است و به علت آنكه برای اتصال به آنتن دهی بیشتری نیاز دارد، برای سلامتی جسمی كاربران ضرر و زیان بیشتری دارد.

۵. گوشیهای همراه از برندهای متفرقه را تهیه نكنید

یكی دیگر از عواملی كه در میزان تشعشعات موبایل و گوشیهای همراه اثرگذار است، برند شركت های تولیدكننده آنهاست. ازاین رو كاربران باید به هنگام خریداری و تهیه گوشی هوشمند به برچسب های اطلاعاتی در رابطه با این مورد هم دقت كنند.

۶. دانلودهای خویش را به اینترنت وای فای بسپارید

از آنجایی كه اینترنت همراه یا دیتا نیازمند اتصال قدرتمندتری نسبت به اینترنت بی سیم وای فای است كه به صورت خانگی یا در محل كار مورد استفاده قرار می گیرد، كارشناسان سفارش می كنند كه كاربران در صورت دسترسی به وای فای، دانلودهای فایل های موردنیاز خویش را به آن بسپارند و استفاده از اینترنت دیتا را به انجام كارهای ضروری و كوتاه مدت موكول كنند.

۷. موبایل را در جیب پیراهن یا شلوار خود نگذارید

با توجه به خطرات احتمالی امواجی كه از گوشیهای همراه ساطع می شود، توضیه می گردد كه كاربران حتی الامكان گوشیهای همراه را در كیف خود قرار داده و از گذاشتن آن در مجاورت اعضای بدن اكیدا اجتناب كنند.

1397/08/19
15:30:10
5.0 / 5
5333
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها