وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی:

نظام بانكی از روش های تامین مالی فعالیت های خرد عاجز است

نظام بانكی از روش های تامین مالی فعالیت های خرد عاجز است

فی بگیر: وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نظام بانكی ما از روش های تامین مالی فعالیت های خرد، كاملا عاجز است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در بازدید از رونمایی طرح توسعه ارزش های روستایی (تار) در یك كارخانه تولید زعفران، اظهار نمود: هم اكنون در شرایطی به سر می بریم كه به همدلی، همراهی و یكپارچگی در همه سطوح اعم از بخش خصوصی و دولتی نیازمندیم.
وی افزود: كارآفرینان به مثابه یك رویین تن با تامل شرایط تلاش می كنند تا این تكان های ناشی از تحریم بر بدنه شركای اجتماعی ما در بخش های گوناگون و افراد فرو دست جامعه كمتر صدمه وارد كنند.
وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه امروزه در شرایطی زندگی می نماییم كه كارآفرینان ما مسائل زندگی همه افراد متولی تولید كارآفرینی را درك و نسبت به آن ها احساس مسئولیت می كنند، عنوان كرد: همانطور كه امام (ره) فرمودند، ولی نعمت های ما همین مردم هستند كه در این ۴۰ سال قبل نظام جمهوری اسلامی ایران را حمایت كردند.
شریعتمداری تصریح كرد: همینطور در زمان تحریم ها و شرایط اقتصادی هم همین مردم در كنار ما بودند. امروزه كشاورزان سرمایه اصلی یك واحد تولیدی مانند مكانی كه امروز ما برای بازدید به آن رجوع كردیم محسوب می شوند.
وی بیان كرد: امروزه اگر اعلام نماییم كه درآمد حاصل از زعفران ۳۰۰ میلیون دلار است تعجب می كند. در یك حركت ساده و در كنار هم قرار گرفتن می توانیم تا ۱.۲ میلیارد دلار به این درآمد اضافه نماییم.
وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه این افزایش سطح درآمد امكان دارد، خاطرنشان كرد: نظام بانكی ما از روش های تامین مالی فعالیت های خرد، كاملا عاجز است. یعنی ما یك بانك تخصصی كه بتواند صنایع كوچك و فعالیت های كشاورزی كوچك را به درستی تامین مالی كند، نداریم و این امر واقعیت است.
شریعتمداری بیان كرد: اگر این امر محقق شود، خیلی از مشكلات ما حل خواهد شد. باید شرایطی در كشور را در نظر بگیریم كه كشاورزان عضو یك واحد تولیدی بدانند كه در جهت تامین مالی فعالیت كشاورزی خود، به موقع پول به حساب وی در فصلی كه نیازمند است واریز می گردد.
وی تصریح كرد: فروش مطمئن محصول با یك قیمت روشن به كشاورز امید می دهد. تسهیلات و فروش محصولات كشاورزی امری اختیاری است.در تكمیل زنجیره ارزش همواره قدم های مثبتی برداشته شده و حلقه های مفقوده به صورت كامل از میان برداشته خواهد شد.
شریعتمداری اظهار داشت: ما بایستی در ارائه خدمات خود، رضایتمندی مخاطبان را ملاك قرار دهیم. همكاران ما باید همواره به گونه ای عمل كنند كه كارآفرینان احساس ایمنی كنند و احساس كنند در خانه خودشان زندگی می كنند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه ضروری می باشد كه شورای گفت وگوی سه جانبه بر اداره كار، كار مستمر داشته باشد، اظهار نمود: در این راستا صیانت از حقوق كارگر و تسهیل مقررات برای فعالیت های كارآفرینی دارای اولویت است.
وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان كرد: منفعتی كه از محل تولید درآمد برای صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی را باید در یك طرف و زیانی كه از عدم تولید اشتغال یا بهم خوردن قراردادهای ثابت از آن ما خواهد شد را در طرف دیگر قرار دهیم.
شریعتمداری تصریح كرد: امكان دارد كه عده محدودی از كارآفرینان ما افراد سودجویی باشند، ولی عمده ای از این افراد فعالیت های اقتصادی بالایی را انجام می دهند.
وی با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین مشكلات تولیدكنندگان خرد ما عدم دسترسی به بازارهاست، بیان كرد: این افراد زمانی كه تك تك وارد بازار می شوند نمی توانند به اهداف خود برسند ولی زمانی باهم باشند بعنوان یك خانواده می توانند به بازارهای بین المللی دسترسی پیدا كنند.1397/08/11
00:22:16
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها