رئیس اتاق ایران:

نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است

نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است

فی بگیر: رئیس اتاق ایران اظهار داشت: موضوعی كه در بخش خصوصی بسیار مطرح بوده، اشتغال پایدار روستایی است. هم اكنون هم اصرار بر این بوده كه منابع موجود زود جذب شود و از این نظر نگرانی وجود دارد كه این منابع قابل توجه در جهت رسیدن به اهداف عالی آن هزینه خواهد شد یا جز این خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی امروز ۱۰ آبان ماه در شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت در اتاق بازرگانی استان خراسان اظهار نمود: ۲۰ تا ۲۶ درصد اقتصاد كشور در وزرات كار مستقر بوده و این درصد و رقم در اقتصاد كشور بی بدیل است.
وی ادامه داد: عملكرد این وزارتخانه در اقتصاد كشور بسیار اثرگذار است و می تواند در مداخله جدی در آن داشته باشد. حدود ۱۳ مجموعه بزرگ اقتصادی كه بانك هم در آن بوده و شركت های بزرگی كه در اقتصاد كشور نقش اساسی دارند، در وزارت كار مستقر هستند و تابحال هم مسائل و مشكلاتی در این ارتباط مطرح بوده است.
شافعی بیان كرد: جناب شریعتمداری شما در نطق های انتخاباتی و اتاق بازرگانی وعده های دلگرم كننده ای را در این ارتباط مطرح كردید و امیدواریم در عمل به این وعده ها، شما را موفق ببینیم و تاثیرگذاری تصمیمات شما را در این وزارتخانه شاهد باشیم.
رئیس اتاق ایران با اشاره به اینكه دو مبحث مهم توسط بخش خصوصی و شریعتمداری پس از انتخاب مطرح گردیده است، عنوان كرد: یكی مبحث سه جانبه گرایی در این وزارتخانه است كه آقای شریعتمداری بر آن تاكید داشتند یكی از خواسته های بخش خصوصی و تعاونی بوده كه امیدواریم هر چه زودتر شاهد رسیدن آن به مرحله عمل باشیم.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی به خصوص صندوق تامین اجتماعی بیشتر به ما متعلق می باشد و مربوط به بخش خصوصی و تعاونی است اما از مدتی قبل مداخله ما در این صندوق قطع شده كه این رویه از نظر قانونی مطلوب نمی باشد. آقای شریعتمداری شما این وعده را دادید كه در اصلاح این مورد اقداماتی را انجام خواهید داد. هیئت امنایی كه اداره این صندوق را برعهده دارند و صاحبان اصلی آن از داخل صندوق بیرون افتادند.
شافعی تصریح كرد: مبحث دیگری كه در بخش خصوصی بسیار مطرح بوده، اشتغال پایدار روستایی است. هم اكنون هم اصرار بر این بوده كه منابع موجود زود جذب شود. از این نظر نگرانی وجود دارد كه این منابع قابل توجه در جهت رسیدن به اهداف عالی آن هزینه خواهد شد یا جز این خواهد بود. اینكه این منابع دوباره در تقسیم پول بین اقشار روستایی هزینه شود و حاصلی تولید نشود، بعنوان یك نگرانی مطرح بوده و اینكه از این منابع در جهت اشتغال پایدار و توسعه اقتصاد روستا استفاده شود، بحث دیگری است.
رئیس اتاق ایران افزود: همه نگران این هستند كه در جهت توسعه اقتصاد روستا به كار گرفته نشود. این منابع گاهی سبب تخلیه روستاها و افزایش جمعیت حاشیه نشین شهرها شده است. این موضوعی بوده كه با حضور آقای شریعتمداری در وزرات كار باید به آن توجه گردد و ما این منابع را در راه اهدافی كه برای آن تعیین كردیم هزینه نماییم تا اقتصاد روستا احیا شده و مهاجرت را نه تنها متوقف بلكه مهاجرت معكوس تولید شود.
وی تصریح كرد: این نشانه توفیق است و جز این ما باردیگر به حال سابق بر خواهیم گشت كه روستایی نیازمند خواهد بود و راهی جز مهاجرت نخواهد داشت.1397/08/11
02:34:59
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها